Komunikat burmistrza dotyczący podtopień na os.Moniuszki

  • 15.07.2021, 14:59 (aktualizacja 15.07.2021, 15:10)
Komunikat burmistrza dotyczący podtopień na os.Moniuszki
W poniedziałek informowaliśmy mieszkańców o tym,że na osiedlu Moniuszki w Kościerzynie ponownie wyo sytuacji odniósł się burmistrz Michał Majewski.

Szanowni mieszkańcy,

 

w związku z ostatnimi, intensywnymi opadami deszczu, powodującymi podtopienia na Osiedlu Moniuszki informujemy, iż inwestycja polegająca na budowie zbiornika retencyjnego wraz z kanałem deszczowym na ulicy Moniuszki nie została jeszcze ukończona i oddana do użytkowania. Do wybudowania pozostały odcinki  kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi w ul. Moniuszki, które zostaną wykonane w ramach inwestycji drogowej tj. „Przebudowa dróg gminnych: ulicy Skłodowskiej, Piechowskiego, Moniuszki i Małcużyńskiego w Kościerzynie”.  Dopiero po zrealizowaniu w/w zadania wody deszczowe z ul. Moniuszki zostaną odprowadzone do wybudowanego zbiornika retencyjnego. Jednocześnie informujemy, że przystępujemy do realizacji kolejnego zbiornika retencyjnego przy ul. Kościuszki, do którego będą odprowadzona wody opadowe z tzw. Osiedla Kościerzyna Zachód, a tym samym zostanie odciążony istniejący układ kanalizacji deszczowej, do którego kierowane są wody opadowe z tej części miasta. 

 

Należy jednak zaznaczyć, o czym informowaliśmy rozpoczynając tę inwestycję, iż budowa zbiornika na ulicy Moniuszki oraz pozostałych zbiorników realizowanych w ramach Projektu „Ochrona przed powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wierzycy na terenie miasta Kościerzyna” zdecydowanie uporządkuje system kanalizacji deszczowej miasta, ale nie zniweluje całkowicie problemu miejscowych podtopień, które w naszym mieście występują od wielu lat.

 

Burmistrz Miasta Kościerzyna

Michał Majewski

html_html

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alojzy
Alojzy 20.07.2021, 11:42
A kto wam kazał tam kupować mieszkania ?
Maja
Maja 20.07.2021, 11:41
Komunikat do mieszkańców ! Kupcie sobie worki z piaskiem i zabarykadujcie swoje drogie mieszkania.
To mówię ja - Burmistrz Majewski
Maria
Maria 20.07.2021, 11:40
Po co komu taki włodarz. Przecież on się pomylił z powołaniem. Nie ma żadnej koncepcji rozwoju tego miasta poza betonowaniem każdego skrawka zieleni. Co za buc !
JA
JA 20.07.2021, 11:38
Co ? Inwestycje nie zniwelują całkowicie problemu ?
To po co wydajecie bezmyślnie kasę? Pewnie układy są ważniejsze niż bezpieczeństwo
Lolek
Lolek 19.07.2021, 20:36
I gitara. Teraz po wyjaśnieniu najjaśniejszego już wszystko (nomem omen) jasne!!! Od dziś już nie będzie zalewać.
Chodzący pieszo
Chodzący pieszo 17.07.2021, 13:17
Wiadomo kaczki lubią pływać. Niepokoi mnie jedno. Nie ma wpisu janka
Wanoga
Wanoga 17.07.2021, 12:21
Czas na zmianę !
Stefek
Stefek 16.07.2021, 22:13
To wina wyborców.
Szmal
Szmal 16.07.2021, 00:30
Wszyscy wiedzą z jakiego osiedla woda zalewa ulicę Moniuszki i okolice. Każdy właściciel musi zagospodarować wodę na własnej działce, bez spełnienia tego warunku nie powinien dostać pozwolenia na budowę. Powinien wybudować na swoim terenie zbiornik retencyjny a nie Miasto na swoim terenie i na koszt Miasta, ale wtedy ten prywatny biznes nie byłby tak dochodowy. ale tak to właśnie jest w Kościerzynie, Miasto, Kos-eko, Starostwo idzie wiadomo komu "na rękę" a my za to płacimy. Woda z tego osiedla zalewa innych a za chwilę będzie pompowana z jednej dziury do kolejnej potem do jeszcze kolejnej, biznes się kręci a Miasto wydaje miliony na walkę z powodzią. Jaśnie nam panujący Panie Burmistrzu trzeba było myśleć o interesie Miasta przygotowując i uchwalając plany zagospodarowania tego terenu nie łamiąc zasad zamiast godzić się na dyktando prywatnego szmalu. Miejscowe podtopienia jak nazywa zalewanie ul. Moniuszki i okolic burmistrz w swoim komunikacie, występują nie od wielu lat, tylko od czasu bezkrytycznych i bezmyślnych, łamiących zdroworozsądkowe zasady zgód na takie zagospodarowanie terenów położonych wyżej. Ten mały zbiorniczek gowno załatwi, co także wynika z tego komunikatu. Myślenie choć nie boli jednak w niektórych przypadkach potrafi się wyłączyć. Co jest tym wyłącznikiem?
POLSKA BETONIARNIA
POLSKA BETONIARNIA 19.07.2021, 22:42
Nic dodać nic ująć ....chciałem prawie to samo wykrzyczeć na forum... Ale dodam jeszcze jedno ta ogarniająca nas betonoza przez jednego "znanego" dewelopera który wciska wszędzie gdzie się da betonowe kloce doprowadzi nie tylko do powodzi ale także do degradacji środowiska , paraliżu komunikacyjnego , wiecznego hałasu, smrodu itd..
Panie Majewski został jeszcze skrawek lasu za szpitalem ...śmiało można też to zabetonować.

Pozostałe