Ceny gazu idą w górę. O ile ? Sprawdź

  • 20.07.2021, 13:27 (aktualizacja 20.07.2021, 13:31)
  • @ admin24
Ceny gazu idą w górę. O ile ? Sprawdź
Największy dostawca gazu w Polsce spółka PGNiG informuje, że od 1 sierpnia podnosi ceny tego paliwa. Nową taryfę zatwierdził już Urząd Regulacji Energetyki.

„Kuchenkowicze” zapłacą złotówkę więcej

Dla statystycznego odbiorcy w grupie W-1.1 zużywającego paliwo gazowe do przygotowania posiłków, płatność za gaz będzie wyższa o 5,35 proc., co oznacza kwotowy wzrost jego płatności o ok. 1 zł miesięcznie. Dla odbiorców z grupy W-2.1 (również podgrzewanie wody gazem) płatność wrośnie o 7,45 proc. i wyniesie 6,71 zł/m-c. Natomiast odbiorcy zużywający większe ilości paliwa tj. ogrzewający także mieszkania gazem (grupa taryfowa W-3.6) zapłacą o ok. 20 złotych miesięcznie więcej (wzrost płatności o 7,9 proc.).


Nastąpi wzrost inflacji oraz cen innych produktów

Koncern PGNiG motywuje podwyżkę rosnącymi kosztami zakupu gazu na Towarowej Giełdzie Energii ale okazuje się, że ten ruch będzie miał wpływ na inflację w Polsce. Analitycy PKO BP już zwiastują,  że na koniec tego roku wskaźnik inflacyjny wyniesie 5 procent co oznacza ,że podwyżka spowoduje spadek wartości naszych oszczędności oraz wzrost cen innych towarów i usług.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe