Szczepienia na rynku. Miasto przeprasza za problemy ( aktualizacja )

  • 26.07.2021, 14:51 (aktualizacja 26.07.2021, 14:55)
  • @ admin24
img-6804.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielę w Muzeum Ziemi Kościerskiej na rynku uruchomiono jednodniowy punkt szczepień przeciwko Covid-19. Zainteresowanie szczepieniem w tym miejscu przerosło oczekiwania organizatorów, którzy nie przygotowali odpowiedniej ilości obsługi. Pacjentów szczepiła 1 osoba , druga wypełniała dokumenty. Miasto Kościerzyna przeprasza za problemy i zapowiada ,że wszystkie osoby, które nie mogły skorzystać ze szczepienia w sobotę mogą przyjść ponownie w najbliższą środę.

Informację o bałaganie związanym ze szczepieniami otrzymaliśmy od zbulwersowanego mieszkańca. Okazuje się , że już przed godziną 9.00 czyli otwarciem , kolejka liczyła prawie 100 osób. Po otwarciu kolejka powiększyła się do 300 osób. W związku z tym, że szczepiła tylko jedna osoba czas oczekiwania był bardzo długi. Według informacji, którą uzyskaliśmy od dyrektora MOPS szczepienie wykonywał lekarz. Natomiast faktycznie osoby po zabiegu wychodziły na zewnątrz. Nikt nie przestrzegał zaleceń aby po szczepieniu poczekać w punkcie 15 minut w razie wystąpienia niepożądanych powikłań. Pacjenci oczekiwali na zabieg w ogromnym upale stojąc w kolejce przed budynkiem , natomiast osoby w budynku siedziały na schodach. Do sprawy odniosła się dyrektor kościerskiego MOPS - Sylwia Trzebiatowska. Stanowisko miasta w materiale poniżej.

 

@ admin24

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

żenada
żenada 08.08.2021, 13:03
ja przepraszam za tę kobietę i za tak żenującą wypowiedź
lega
lega 30.07.2021, 13:49
ale ta kobieta się zestarzała, jakie ma bruzdy na czole
gwiazda
gwiazda 30.07.2021, 15:50
może za dużo świateł reflektorów, ta pani wciąż udziela wywiadów, może od tego
Komentator
Komentator 29.07.2021, 11:02
Ja też słyszałem w kościele że Burmistrz Majewski zaprasza, a jak organizacyjna klęska to sobie znalazł kozła ofiarnego.
Xxx
Xxx 29.07.2021, 16:31
I co z tego, że zapraszał? Jak robisz wesele też zapraszasz. Natomiast imprezę organizuje restauracja. Po prostu organizator dał ciała. Proste... A kto to robił? Chyba Mops prawda?
Stefek
Stefek 28.07.2021, 22:21
Myli Państwo, czy sprawą szczepienia w Muzeum nie powinna się zająć niezależna prokuratura? Czy bezpieczeństwo ludzi oczekujących na podanie preparatu medycznego nie było zagrożone? Czy osoba podająca preparat medyczny zmieniała rękawiczki gumowe po każdej osobie???
Prawda
Prawda 28.07.2021, 22:17
Widać, że ściemnia. Patrzy momentami oczami w dół. Ponoć zostawili po sobie bałagan w muzeum, podobnie było po pikniku na Rogali...
Janek
Janek 28.07.2021, 20:24
"eksperci zdumieni"... https://wydarzenia.interia.pl/… . Komentarze rozsądnych ludzi pod tym artykułem są najlepsze - sortując od najpopularniejszych.
?
? 28.07.2021, 20:48
A ten swoje banialuki o komentarzach sobie podobnych. Przecież wy nie jesteście naukowcami, a recenzujecie jakbyście wszystkie rozumy pozjadali. Jak można argumentować posługując się hejtem i kłamstwem?
Janek
Janek 28.07.2021, 21:10
Jakie "wy" i jaki hejt czy kłamstwo? - zwróć się idioto do redakcji Interii, zaskarż ich.
Osoba z kolejki którą pani bluzgała
Osoba z kolejki którą pani bluzgała 28.07.2021, 18:25
jak przeprasza, to szara bluzka, bez makijażu, włosy rozpuszczone, a jak normalnie udziela wywiadu, to idealna fryzura, makijaż perfekcyjny i dobre ubrania. Jak to człowiek się kamufluje w zależności co chce osiągnąć. No ale ja się już nie nabieram na takie sztuczki. To co pani mówiła do nas w kolejce to pokazało jaka naprawdę jest pani osoba, jestem rozczarowany. To co się stało jest pani winą i nie powinna pani tak nazywać ludzi albo mówić po co przyszli teraz a nie wcześniej. Jestem zniesmaczony takim brakiem kultury, brakiem szacunku dla drugiego człowieka, brakiem zrozumienia a co najważniejsze nie poczuwa się pani do tego jak wiele błędów pani popełnia. Wstyd mi, że jest pani dyrektorem tak ważnej instytucji w naszym mieście.
Kapiś
Kapiś 28.07.2021, 20:58
dobrze napisane, ta buta i brak szacunku dla innych, jak przyszła to powinna przeprosić, zacząć działać aby to rozładować a ona z pretensjami do ludzi, kiedyś jej to bokiem wyjdzie, tak myślę
Felek
Felek 28.07.2021, 12:21
Trzebiatowska się nie nadaje.
Wygaduje głupoty.
Sama porażka.
A gotować umie?
Janek
Janek 27.07.2021, 22:34
Czy, to jeszcze Wojsko Polskie ? :
https://www.youtube.com/watch?…
Monia
Monia 27.07.2021, 11:41
patologiczne zachowanie tej kobiety, tak bardzo lekceważy innych, teraz widać co ona sobą reprezentuje, to jest właśnie najlepszy obrazek naszej pomocy społecznej
oceniający
oceniający 28.07.2021, 08:59
masz rację to zachowanie jest skandaliczne. Nie dość ze nie dopełniła swoich obowiązków, to ludzi potraktowała jak intruzów. To było bezczelne. Myślę jednak ze to się rozejdzie po kościach i ta pani Glok dalej się będzie lansować w telewizji
Włodek
Włodek 27.07.2021, 22:21
Masakra. Dziwię się, że burmistrza akceptuje takie zachowanie...
Janek
Janek 26.07.2021, 23:24
Nie było tam lekarza, który ma obowiązek poinformać, że uczestniczący biorą udział w eksperymencie medycznym a za niepożądane skutki sami biorą odpowiedzialność... . Na naszych oczach i za biernym przyzwoleniem lokalnych "władz" odradza się kolejny faszyzm !
Masakra
Masakra 26.07.2021, 22:53
Jaki organizator taka impreza. MOPS znów dał ciała...
Parafianin
Parafianin 26.07.2021, 21:30
W kościele słyszałem, że na szczepienia zapraszał Majewski.
Michał
Michał 26.07.2021, 21:05
Punkt szczepień w pływalni, gdzie kolejki były malutkie, zawiesił działalność. Co się nagle stało że dorośli ludzie rzucili się jak do mięsnego za komuny?
Eva
Eva 26.07.2021, 21:16
to się stało, że była w mieście zakrojona szeroko zachęta nawet w kościołach, no ale promocja swoje a realia swoje. Jak za komuny dużo naobiecywali, a jak przyszło co do czego to ta dyrektorka Glok załatwiła wszystko bardzo nieudolnie, bo nie przewidziała, bo ją to zaskoczyło, bo działała dla ludzi, bo miała na głowie piknik z klaunami i dmuchańcami i tyle miała na głowie, że to całe szczepienie jakoś tak nieudolnie wyszło, normalnie Bareja jak z filmu sceny. Mi też szkoda jest tych ludzi. Dużo obiecane a mało zrobione. Może tam warto działać przeciw alkoholowi jakaś akcja kolory trzeźwości w kolejce, czy coś takiego??
Janek
Janek 26.07.2021, 22:57
- bo to naiwne morgelony, które nie potrafią myśleć samodzielnie. Na wskazanie pójdą w przepaść. Słabo to świadczy o ogólnej świadomości ludzi. Przykro mi to mówić, ale może i dobrze, bo się trochę przerzedzi medialnie spatologizowane społeczeństwo...
Michał
Michał 26.07.2021, 22:33
Najpierw z ambon zniechęcali, teraz nagle zniechęcają. A lud prosty się miota, bo samodzielnie nie myśli
Adrian
Adrian 26.07.2021, 21:04
Dyrektor byla na miejscu widziala sytuacje jedna kobieta powiedziala o beznadziejnej organizacji ale uslyszala od dyrektor ze jak nie chce to nie musi tu stac. Burmistrz tez byl ale wyssmial wszystkich bo mogli isc szcsepic sie na basenie
Kościerzak
Kościerzak 27.07.2021, 16:39
Czas na referendum.
Jereczek
Jereczek 27.07.2021, 06:54
lekceważenie innych chyba jest w jej naturze i nie jest ważne, czy to jeden petent w mopsie czy 300 osób gdzieś w centrum miasta, no ale jak się jest złym dla ludzi, to nie trzeba się dziwić, że ludzie są źli dla niego
oburzona jej zachowaniem
oburzona jej zachowaniem 26.07.2021, 22:42
jeżeli była na tyle bezczelna i takie coś powiedziała, to świadczyło by o całkowitym braku szacunku dla drugiej osoby i przede wszystkim o braku własnej kultury. Jedno jest pewne człowiekiem się jest, a dyrektorem się bywa
Flip
Flip 26.07.2021, 20:26
Ty tłumaczenie jest zwyczajnie żenujące. Wstyd, wstyd, wstyd. Może to za młoda osoba bez doświadczenia na tak ważne stanowisko? Przecież nigdy wcześniej nie zarządzała taka jednostką. Jakie ma studia ta pani? Europeistykę? Trzeba było iść na logistykę albo na coś związanego z pomocą społeczną. Może wtedy było by wszystko tak jak być powinno.
Stefek
Stefek 26.07.2021, 19:21
Ankieta ! Kto jest za odwołaniem Pani Dyrektor MOPS ze stanowiska w trybie natychmiastowym proszony jest o danie łapki w górę.
Franek
Franek 26.07.2021, 20:26
Jestem za. Nie sprawdza się. To widać...
Ktoś
Ktoś 26.07.2021, 16:46
Dlaczego szpital nie pozyska jednodawkowej szczepionki. Ludzie dzwonią i chcą się szczepić! Dajcie do punktów w szpitalu te szczepionkę i możliwość ludziom by się zaszczepili bo chcą! A Pani dyrektor niech sama pilnuje kolejki bo ludzie trzymali 1 miejsce dla kilku które doszły przed samym szczepieniem. Trochę więcej myślenia przy organizacji!
Mariusz
Mariusz 26.07.2021, 15:42
co pani mówi? Panował jakiś nieład?? Pani zamiast zajmować się piknikami i zabawami dla dzieci to niech przemyśli od czego pani jest. Co to za tłumaczenie? Czekałem wiele godzin na nic. Nikt nie poinformował mnie, że nie ma szczepionek. Szkoda mi tej pani co szczepiła. Niestety pani dyrektor nie nadaje się do takich poważnych rzeczy, może rzeczywiście warto wziąć się za organizowanie zabaw dla dzieci z balonikami, a nie brać się za poważne rzeczy. Kościół zachęca do szczepień, lekarze zachęcają do szczepień, cały PIS zachęca do szczepień, a pani dyrektor zaskoczona?? szok !!!
KK
KK 26.07.2021, 21:18
pani dyrektor mopsu szczerze zaskoczona, że ludzie na szczepienie przyszli, no dziwy jakieś w tej naszej Kościerzynie, dziwy i cuda
Mariusz