Mobilne punkty ZUS pomogą w „Dobrym Starcie”

  • 26.07.2021, 08:50 (aktualizacja 26.07.2021, 09:00)
  • @ admin24
Mobilne punkty ZUS pomogą w „Dobrym Starcie”
Mobilne punkty ZUS odwiedzają kolejne pomorskie miejscowości. Eksperci pomagają zakładać profile na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE) i wypełniać wnioski o świadczenie „300 plus” w ramach programu „Dobry Start”. W najbliższym czasie, mobilny punkt ZUS odwiedzi Liniewo i Dziemiany.

Świadczenie „300 plus” na nowy rok szkolny będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną. Można to zrobić za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu [email protected] lub przez niektóre serwisy bankowości elektronicznej. ZUS wypłaci świadczenie wyłącznie na konto bankowe. Decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane elektronicznie.

W powiecie kościerskim, w najbliższym czasie, mobilny punkt ZUS odwiedzi Liniewo i Dziemiany. 

Eksperci ZUS będą dostępni 28 lipca na poczcie w Liniewie przy ul. Dworcowej 27 i 29 lipca  w Urzędzie Gminy w Dziemianach przy ul. 8 marca 3. W obu tych miejscach mobilne punkty ZUS będą czynne w godzinach od 9 do 13. 

Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek o świadczenie 300+, powinni pamiętać o dowodzie osobistym, numerze PESEL dziecka,  nazwie i adresie szkoły, do której dziecko uczęszcza, numerze rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie oraz orzeczeniu o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą           z niepełnosprawnością.

Do 12 lipca rodzice z powiatu kościerskiego złożyli blisko 2,3 tys. wniosków o „300 plus” dla 3,6 tys. dzieci. 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe