Minister Marcin Horała gościł w Kościerzynie

  • 27.07.2021, 09:59
  • @ admin24
Minister Marcin Horała gościł w Kościerzynie
W sobotę do Kościerzyny przyjechał sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury - Marcin Horała. Gość wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej przed nowym budynkiem komunalnym przy ulicy Heykiego.

Na początku swojej wizyty Marcin Horała udał się na osiedle Tomasza Rogali w Kościerzynie, gdzie spróbował zupy "Dziadowskie" , którą dla mieszkańców przygotowała pani Halina Rogińska. Kolejnym punktem wizyty była konferencja prasowa zorganizowana przy nowym bloku komunalnych na ul.Heykiego. Na konferencji prasowej w Marcin Horała wspólnie z Piotrem Karczewskim i Michałem Majewskim oficjalnie potwierdził, że Kościerzyna otrzyma 3,5 miliona złotych dofinansowania do budowy nowej hali sportowej przy szkole numer 3 w Kościerzynie. Minister poinformował także ,że jest szansa na kolejne środki, tym razem chodzi o kwotę 1,75 mln zł, które mają być przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa w kościerskich szkołach. Następnym punktem wizyty było kościerskie Muzeum Kolejnictwa, które gość zwiedził wspólnie z samorządowcami.

 

@ admin24

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 06.08.2021, 14:40
Droga redakcjo ul. Heykego nie pisze się ul Heykiego. Uszanujmy prawidłową pisownię.
ja
ja 03.08.2021, 12:04
PIS zadłużył Polskę w 1 rok na 275 mld zł. K...wa w 1 rok. Tusk za...ebał 169 mld z OFE. Normalnie same tuzy w tym rządzie. PIS przegra a Tusk chce wrócić. Przecież to ustawka dla ciemnoty.
Spec
Spec 30.07.2021, 22:15
Czy to prawda, że miasto ma problem z tunelem przy węźle integracyjnym? Kto jest za to odpowiedzialny? Wicek Tomasz?
mieszkaniec
mieszkaniec 30.07.2021, 17:36
Szanowna Redakcjo, może przejedzie się Pan z kamera i zlustruje ulice Piechowskiego i Małcużyńskiego, które Pan Burmistrz zamierza remontować. Jaki sens jest wyrzucać taką kasę na remonty bardzo dobrych dróg gdy inni nie mają żadnych? Przy okazji zawadzi o Moniuszki gdzie zacznie się potrzebny remont. Tylko po co i komu? Chyba nie mieszkańcom, bo droga zostanie momentalnie zmasakrowana przez dewelopera, który będzie budował kolejne bloki! Ludzie toć to pierwszej wody marnotrawstwo i dziwny interes!
rozbawiona
rozbawiona 30.07.2021, 00:05
Koszula z kwiatuszkami na oficjalnym spotkaniu z władzami rządowymi ,czy to wygląda poważnie?Jeszcze "bukse" powinny być wyhaftowane w kwiatuszki-kompletny garnitur.
ul. Kopernika
ul. Kopernika 29.07.2021, 08:12
Czyżby burmistrz Michałek pośród trzech projektów jakie chce realizować wymienił "drogę północ"? Niby inaczej nazwane a jednak to samo... Ale to przecież jego projekt! HIHI
burmistrz wizioner
burmistrz wizioner 28.07.2021, 23:42
Pan Majewski chce budować bieżnie lekkoatletyczną dla jednej czy dwóch lekkoatletek. Brawo za odczytywanie potrzeb miasta i jego mieszkańców! Zamiast zrobić wniosek służący kilku tysiącom mieszkańców składa o dofinansowanie dla garstki sportowców! Zamiast w końcu dokończyć rewitalizacje parku za Urzędem Miasta lub w końcu stworzyć atrakcyjną infrastrukturę nad Gałężnym, zmarnotrawi rządowe wsparcie!
Jan
Jan 28.07.2021, 18:19
A czy osiedle Moniuszki z nowymi blokami też wspólnie odwiedzili??
Klasyk
Klasyk 28.07.2021, 10:50
J. Kurski:
- Ciemny lud to kupi...
Konfident
Konfident 27.07.2021, 20:58
Chyba na ministra Horałę doniosę do Prezesa PiS. Minister na naszej ziemi nie promował Nowego Ładu.
Ja
Ja 27.07.2021, 21:04
Bzdura.
Swojak
Swojak 27.07.2021, 20:19
Myślałem, że Pan Horała ogłosi budowę lotniska w Kornym. Wszak jest pelnomocnikiem rządu d/s budowy Centralnego Portu Lotniczego.
Już niedługo
Już niedługo 27.07.2021, 18:53
Będziesz siedział marionetka Kaczyńskiego a ten zarosły dostanie zakaz wstępu do miasta.
jan
jan 29.07.2021, 17:08
A gdzie się podziały ok. 35-40 mld zł za panowania PO, których "Nie było, nie ma i nie będzie?"
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.07.2021, 16:49
Piękny blok TBS wybudował.
Ok
Ok 27.07.2021, 20:27
Za kadencji poprzedniego Prezesa
***** ***
***** *** 27.07.2021, 15:56
***** ***
Jan
Jan 27.07.2021, 11:50
Te 5 mln z groszem to taka średnia kasa. Postarajcie się panowie z PIS o kolejne środki 90-95%. To są duże pieniądze. Powalcie o to! Nie ma wakacji !!! Kościerzyna musi iść do przodu!

Pozostałe