Biskup Pelpliński zachęca do podejmowania akcji szczepień

  • 27.07.2021, 15:01
  • Źródło: diecezja-pelplin.pl
Biskup Pelpliński zachęca do podejmowania akcji szczepień eka.pl
„W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek” – tymi słowami wierni diecezji pelplińskiej zostaną zachęceni do wzięcia udziału w akcji szczepień przeciw Covid-19 .

O pomoc w promocji szczepień do Biskupa Ryszarda Kasyny zwrócił się Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk: 

„Przyjmując szczepionkę, chronimy nie tylko własne zdrowie, ale także osoby z naszego najbliższego otoczenia, często słabsze lub schorowane. Skorzystanie ze szczepień, które są bezpieczną i skuteczną formą zabezpieczenia przed chorobą i jej następstwami, jest moim zdaniem obowiązkiem każdego chrześcijanina, każdej osoby wierzącej. Dlatego zwracam się do Waszej Ekscelencji z gorącą prośbą o wsparcie promocji szczepień przeciw COVID-19. O apel – przekazywany przez Duszpasterzy do wszystkich Parafian – by szczepiąc się, zadbali o siebie, swoje rodziny, bliźnich i całą Wspólnotę Kościoła. Mocny i zdecydowany głos Waszej Ekscelencji w tej kwestii jest dziś niezwykle potrzebny”.

Źródło: diecezja-pelplin.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 29.07.2021, 22:34
Protesty we Francji i Włoszech przeciwko "paszportom kowidowym"
https://www.youtube.com/watch?…
Obywatel
Obywatel 30.07.2021, 08:46
"Psy szczekają karawana jedzie dalej"
Nie ma innej drogi skoro tylu zindoktrynowanych przez obce służby szkodzi swojej ojczyźnie, a szkoda.
Janek
Janek 28.07.2021, 19:41
O skutkach szczypawek w stanie Illinois (USA). Porażający materiał ! :
https://www.youtube.com/watch?…
Obywatel
Obywatel 30.07.2021, 08:55
Co za maskarada pomidor? Keczup? Tak się tworzy wrażenie zakonspirowanej ekitarności i budzi niepokój wśród ludzi. Przeczytajcie ulotkę od aspiryny, paracetamolu czy jakiejkolwiek witaminy to zobaczycie jakie grożą powikłania.
Bzdura i pompowanie strachu.
Janek
Janek 27.07.2021, 22:00
Przebyłem tą chorobę zanim stała się "popularna". Mam odpowiednią ilość "przeciwciał". Na kiego grzyba mam przyjmować preparat, którego składu nikt nie zna a z analizy najbardziej "wyszczepionych krajów" wiem, że nie przynosi to żadnych korzystnych skutków a wręcz przeciwnie obniża naszą naturalną odporność? Co więc staracie się za wszelką cenę wstrzyknąć do naszych ciał?? Pielęgniarzu/"kaszubie" z nazwy jedynie - oddelegowany propagatorze szczypawek. Wysłanniku szatana.
pielęgniarz
pielęgniarz 27.07.2021, 20:58
I bardzo dobrze że przyjmuje takie stanowisko w sprawie szczepionek. Jeżeli ktoś nie chce się szczepić proszę bardzo ale przedsiębiorca powinien mieć prawo nie wpuścić osoby nie szczepionej do restauracji, baru czy salonu fryzjerskiego. Skoro ma być wolność to z konsekwencjami dla tych którzy swoją wolność przedkładają nad dobro ogółu.
Janek
Janek 27.07.2021, 21:35
Przedsiębiorcom zależy na klientach, na normalnym interesie a nie na segregacji sanitarnej. Poddając się reżimowemu dyktandu wiele stracą. Co takiego daje szczypawka, prócz niby łagodniejszego przebiegu srowida?
Koscierzak
Koscierzak 27.07.2021, 18:45
Kler sie obudził co jeszcze chce od pisu
Janek
Janek 27.07.2021, 18:20
Na poufnym zebraniu (bez Jeżowian) maski były zbyteczne. Co innego w obecności tamtejszej społeczności i świetle kamer ! https://www.youtube.com/watch?…
Pięknie to podsumował Grzegorz Braun :
https://www.youtube.com/watch?…
Adam
Adam 27.07.2021, 18:13
Mądry apel biskupa w sprawie szczepień. Nawet hierarchowie kościelni widzą konieczność szczepień jako gest wobec bliźniego.
Janek
Janek 27.07.2021, 18:53
Purpuraci też uczestniczą w tym ludobójstwie - nie widzą problemu, że zmarło ponad 160.000 ludzi nie powiązanych z kowidem ! Namawiają do dziabania nieprzebadanym specyfikiem ? Nowa Norymerga 2.0 dla wszystkich kowidowych bandziorów ! Przejrzyjcie wreszcie drodzy ludzie na oczy, co tu się z nami odwala !
https://www.youtube.com/watch?…
Nie dla segregacji sanitarnej ! Dobrowolność w sprawie szczepień ! Nasz wolny wybór !
Ok
Ok 27.07.2021, 16:13
Trochę spóźniony apel ale lepiej późno niż wcale.
SZCZEPMY SIĘ chroniąc siebie i bliskich.

Pozostałe