Kaszubi wystąpili w Beskidach

  • 02.08.2021, 12:38 (aktualizacja 02.08.2021, 13:20)
  • @ admin24
Kaszubi wystąpili w Beskidach Daniel Franek @okiemreportera
W dniach od 24 lipca do 1 sierpnia odbył się 58 Tydzień Kultury Beskidzkiej. W ramach TKB na scenach w Wiśle, Oświęcimiu, Makowie Podhalańskim, Bielsku Białej i na rynku w Żywcu wystąpił Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna"

Tydzień Kultury Beskidzkiej to wielki, międzynarodowy festiwal folklorystyczny. Zapoczątkowany został w 1964 roku przez  działaczy kultury z Wisły. 
Dziś Tydzień Kultury Beskidzkiej to  pięć dużych estrad: Wisła, Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim, gdzie przez dziewięć kolejnych dni odbywają się kilkugodzinne koncerty. 

Podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej występuje zwykle blisko sto zespołów, kilkanaście to grupy zagraniczne, z całego świata. Do tego kapele, ludowi śpiewacy i instrumentaliści. Koncerty ogląda niemal 200-tysięczna widownia.  Organizatorzy przygotowują targi i jarmarki sztuki ludowej, trwają warsztaty i konkursy. Można powiedzieć, że cały region ożywa na czas tego barwnego folklorystycznego spotkania.

W tym roku TKB rozpoczął się nieco wcześniej niż zwykle, bo w sobotę 24 lipca, i potrwał dziewięć dni, do niedzieli 1 sierpnia.

 

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe