Muzyczny weekend za nami

  • 03.08.2021, 11:54 (aktualizacja 03.08.2021, 12:02)
  • @ admin24
Muzyczny weekend za nami Dziemiany.pl
W sobotę 31 lipca oraz 1 sierpnia odbyły się Dni Dziemian oraz Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Było wesoło, konkursowo i bardzo muzycznie.

Tegoroczne obchody Dni Dziemian rozpoczęły się 31. lipca w sobotę już o godzinie 6.30. O tej porze swoimi umiejętnościami pochwalili się rybacy, którzy wzięli udział w zawodach. Na kolejne atrakcje uczestnicy musieli poczekać do godziny 17.00. Wtedy to wręczono statuetkę Osobowość Roku 2020 oraz odbyły się konkursy, gry i zabawy. Większość zgromadzonej publiczności z utęsknieniem oczekiwała na koncert gwiazd wieczoru, którymi byłe zespoły Baciary oraz Power Play. Występ obu formacji mocno rozgrzał publikę, która bawiła się pod chmurką do późnych godzin nocnych.

W kolejny dzień  odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościerskiego w Piłce Plażowej, konkurs na najszybszy ślizg, który rozegrano na jeziorze Rzuno oraz widowiskowy wyścig rowerkami wodnymi i kajakami rozgrywany także na tym akwenie.

Kolejną imprezą muzyczną, która odbyła się w miniony weekend, były koncerty w ramach  Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Tegoroczna edycja odbyła się w nieco innej odsłonie, polskie zespoły grały na żywo natomiast zespoły zagraniczne były odtwarzane online. Koncerty odbywały się w sobotę i niedzielę na czterech scenach: w Brusach, Kościerzynie, Wielu i Wdzydzach.W ramach festiwalu na scenie w Brusach oprócz zespołów folklorystycznych po raz drugi w tym dniu zagrała kapela Baciary.

 

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe