piątek, 29 marca 2024 08:14

Patryk Dobek z Kościerzyny zdobył brązowy medal w Tokio

Patryk Dobek, lekkoatleta, który urodził się w Kościerzynie wygrał na olimpiadzie w Tokio, po pięknym finiszu, bieg półfinałowy na 800 metrów i awansował do finału olimpijskiego!

Autor: Foto: Twitter

Patryk Dobek w 2011 został brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych, a w 2015 zdobył złoty medal w biegu na 400 metrów przez płotki oraz srebrny medal ze sztafetą 4 x 400 metrów na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tallinnie. W tym samym roku zajął 7 miejsce na Mistrzostwach Świata w Pekinie. Jest medalistą mistrzostw Polski na różnych dystansach w różnych kategoriach wiekowych.