Prawie 11 tys. bonów turystycznych w 10 dni

  • 09.08.2021, 14:13 (aktualizacja 09.08.2021, 14:16)
  • @ admin24
Prawie 11 tys. bonów turystycznych w 10 dni
Nie słabnie zainteresowanie Polskim Bonem Turystycznym. Od 26 lipca mieszkańcy Pomorza aktywowali na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS prawie 11 tys. bonów o wartości 10 mln zł.

Dla mieszkańców Pomorza przygotowano jak dotąd ponad 277 tys. bonów turystycznych. Do tej pory aktywowali oni przeszło 167 tys. z nich, czyli powyżej 60 proc. W całości uprawnieni z naszego województwa wykorzystali ponad 66 tys. bonów. Suma wszystkich płatności przy użyciu bonów  z Pomorza to niemal 78 mln zł.  

Bon turystyczny jest jednorazowym świadczeniem, które wynosi 500 zł na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością przysługuje „dodatkowy” bon o takiej samej wartości.

Obsługa bonu odbywa się wyłącznie na PUE ZUS. Aktywacja bonu jest bardzo prosta. Jest on dostępny w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Można go aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanym wypoczynkiem), po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i numer telefonu komórkowego). Płatności bonem są realizowane poprzez SMS. Żeby zapłacić za usługę trzeba pokazać numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

Przy użyciu bonu można płacić podmiotom, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Można ja sprawdzić na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl lub www.polska.travel.pl. Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Mogą one też służyć do opłacania jednodniowych wycieczek wraz         z wszelkimi atrakcjami, przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. 

Z bonu turystycznego można korzystać do końca marca 2022 r. Nie znaczy to jednak, że do tego czasu musi  odbyć nocleg czy impreza. Nie ma przeszkód, by opłacić w ten sposób rezerwacje na np. pobyt w późniejszym terminie.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stefek na wandzi
stefek na wandzi 09.08.2021, 18:16
ale jak to . 11 tys bonów to 5,5 mln a skad się wzieło 10?

Pozostałe