Matki Boskiej Zielnej w Lizakach

  • 16.08.2021, 14:20
  • Źródło: www.stowarzyszenie.kaszubi.eu
Matki Boskiej Zielnej w Lizakach
Od wielu już lat w święto Matki Boskiej Zielnej w Lizakach (gm.Kościerzyna) co roku odbywa się festyn przygotowywany przez mieszkańców tej urokliwej wsi. W tym roku dodatkową atrakcja dla licznie zgromadzonych mieszkańców i gości była msza święta odprawiona w języku kaszubskim.

5 sierpnia w Kościele pw. Świętego Judy Tadeusza w Lizakach sprawowana była Msza Święta z liturgią słowa i oprawą muzyczną w języku kaszubskim. Za organizację Mszy odpowiedzialne było Stowarzyszenie Kaszubskie z Nowego Klincza. Oprawę muzyczną zapewnił chór oraz kapela Zespołu Folklorystycznego „Kaszubskie Nuty” z Nowego Klincza. Organizatorów cieszy fakt, ze język kaszubski jest wciąż żywy i towarzyszy podczas najważniejszych dni w roku.

We Mszy Świętej uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Oprócz mieszkańców na imprezę przybyli także turyści. Organizatorzy  mają nadzieję na to, że Msze Święte z językiem kaszubskim na stałe zagoszczą w kalendarzu kościoła w Lizakach.

Stowarzyszenie Kaszubskie w Nowym Klinczu aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności od początku bieżącego roku. Stowarzyszenia na stronie internetowej: www.stowarzyszenie.kaszubi.eu oraz na Facebooku i Instagramie.

Źródło: www.stowarzyszenie.kaszubi.eu

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ktos
ktos 17.08.2021, 10:50
Pięknie, że się im jeszcze chce

Pozostałe