LOT „Serce Kaszub” zaprasza do Dziemian na VI Rodzinny Rajd Rowerowy

  • 17.08.2021, 10:52 (aktualizacja 17.08.2021, 10:57)
  • @ admin24
LOT „Serce Kaszub” zaprasza do Dziemian na VI Rodzinny Rajd Rowerowy
Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” serdecznie zaprasza na szóstą edycję Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Odbędzie się on 21 sierpnia br. i w tym roku przebiegać będzie po terenach Gminy Dziemiany i Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Już w najbliższą sobotę organizatorzy zapraszają do Dziemian. Skąd grupa wyruszy na rowerowy szlak.

 

- Rodzinny Rajd Rowerowy to jedna z cyklicznych imprez, której głównym organizatorem jest stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub”. Co roku organizujemy ją na terenie innej gminy z naszego powiatu – mówi Tomasz Szala, wiceprezes stowarzyszenia. – Ideą Rajdu jest przede wszystkim aktywne spędzenie wolnego czasu, bez rywalizacji czy klasyfikacji. Obie trasy – MINI (24,5 km) oraz MAXI (43 km) – zaplanowane są tak, by z perspektywy dwóch kółek można było podziwiać piękno kaszubskiej ziemi oraz poznać innych uczestników Rajdu, jadących siodełko w siodełko. Nasz Rajd to droga pełna dobrej zabawy! – dodaje Tomasz Szala.

 

Organizatorzy zadbali o to, by na trasie nie zabrakło wspólnego miejsca postojowego. Tym razem postój z poczęstunkiem odbędzie się w Zielonej Szkole w Schodnie. Również na mecie na uczestników będzie czekał ciepły posiłek przygotowany przez Ośrodek Kultury w Dziemianach.

 

- Przejazd trasami Rajdu nadzorowany będzie przez doświadczonych przewodników dbających o bezpieczeństwo grupy – Rowerowe Kaszuby. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i dyplom! Ponadto tradycyjnie wręczone zostaną trzy nagrody specjalne - dla najmłodszego uczestnika, najstarszego uczestnika i najliczniejszej „rajdowej” rodziny – mówi Agnieszka Lis, kierownik Biura LOT „Serce Kaszub”

.

Start i meta tegorocznego Rajdu będą miały miejsce w Dziemianach na placu przy Gminnym Centrum Informacji Turystycznej. Rejestracja uczestników ruszy o godz. 9.00. Udział w rajdzie jest płatny, co jest związane przede wszystkim z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom. Jednak na wszystkich, którzy dokonają pełnego zgłoszenia elektronicznego i opłaty startowej do 18 sierpnia br., opłaty te są znacznie niższe niż w dniu Rajdu i dodatkowo obejmują uczestników ubezpieczeniem NNW.

 

Szczegółowy Program oraz Regulamin Rajdu, formularze zapisów elektronicznych oraz wszelkie szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie organizatora www.lot-sercekaszub.pl (https://lot-sercekaszub.pl/vi-rodzinny-rajd-rowerowy-21-08-2021-r-zapisy/).

 

Organizatorem wydarzenia jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub”.
Partnerem w realizacji wydarzenia są: Wdzydzki Park Krajobrazowy, Ośrodek Kultury w Dziemianach, Zielona Szkoła w Schodnie, Nadleśnictwo Lipusz i Grupa Rowerowe Kaszuby.
Patronat Honorowy obejmują: Powiat Kościerski i Gmina Dziemiany.

 

@ admin24

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe