VIII Festiwal Żurawiny już za tydzień

  • 01.09.2021, 15:49 (aktualizacja 03.09.2021, 13:45)
  • @ admin24
VIII Festiwal Żurawiny już za tydzień
Wielkimi krokami zbliża się jesień. To także czas kiedy bardziej musimy zadbać o odporność. Naturalnym kaszubskim źródłem witaminy C jest oczywiście żurawina. Tegoroczne jej święto odbędzie się 11 i 12 września w Dobrogoszczy.

Ten niewielki owoc, o niesamowitych właściwościach zdrowotnych został wypromowany przez Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne Kościerska Chata.

W tym roku święto żurawiny zdominują rowerzyści. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, o godz. 9 wystartuje rajd rowerowy specjalnym szlakiem kaszubskiej żurawiny. W sobotę rowerzyści  wystartują z Agroturystyki Gościna w Kościerskiej Hucie, a w niedzielę z kościerskiego Rynku.

Celem rajdu jest popularyzacja turystyki rowerowej, zapoznanie uczestników rajdu z pięknem ziemi kościerskiej, z tradycjami i folklorem ziemi kaszubskiej a także wskazanie miejsc ciekawych pod względem przyrodniczym. Trasa niedzielnej wycieczki wynosi ok.15 km i wiedzie z Kościerzyny przez Nową Wieś Kościerską, Kaliska do wsi Dobrogosz.  Na trasie rajdu zaplanowane jest także szukanie Małych Stolemów  oraz zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa.

Tymczasem oficjalny Festiwal Żurawiny w Dobrogoszczy zostanie oficjalnie otwarty w niedzielę o godzinie 13.00.

 W programie warsztaty dla najmłodszych, gotowanie na żywo ze znanymi kucharzami, zupa żurawinowa dla wszystkich uczestników oraz konkursy dla publiczności. Gościem specjalnym będzie Tomasz Jakubiak, znany  gospodarz programów kulinarnych.

Na festiwalowej scenie wystąpią: Aleksandra Wegner, kapela Zgrywance, Patrycja Wierzba, Zofia Muchowska, Kabaret Sąsiadki Aparatki, natomiast gwiazdą wieczoru będzie kaszubska wokalistka Weronika Korthals.

 

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe