Kombatanci uczcili 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

  • 03.09.2021, 12:16 (aktualizacja 03.09.2021, 12:27)
  • @ admin24
Kombatanci uczcili 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej
Jak co roku, Zarząd Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Kościerzynie był organizatorem spotkania kombatantów upamiętniającego kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Spotkanie odbyło się 1 września w PCM Garczyn.

W 82 rocznicę tego tragicznego wydarzenia, kombatanci spotkali się 1 września tradycyjnie w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. W spotkaniu z kombatantami udział wzięli m.in. Alicja Żurawska, starosta kościerski, Piotr Laska, wicestarosta kościerski, Michał Majewski, burmistrz Miasta Kościerzyna oraz Grzegorz Piechowski, wójt Gminy Kościerzyna.

 

- 1 września to szczególny dzień w historii naszego kraju, dlatego też udział w takich spotkaniach jak dzisiaj, to przede wszystkim oddanie hołdu i czci wszystkim tym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny. Jest naszym obowiązkiem, szczególnie wobec młodego pokolenia, aby ta pamięć o heroicznych losach naszych Bohaterów, nigdy nie przeminęła – powiedziała Alicja Żurawska, starosta kościerski.

 

Dla uczestników spotkania przygotowano m.in. pyszną grochówkę, ognisko z pieczeniem kiełbasek, ciasto oraz słodycze. Tradycyjnie odbyło się także śpiewanie patriotycznych piosenek i wojskowych melodii. Wspólnie z kombatantami wykonywali je uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kornem, na czele z dyrektor Beatą Murglin.

  Jak powiedział kpt. Krzysztof Jóźwik, prezes Zarządu Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Kościerzynie, czas spędzony podczas kolejnego rocznicowego spotkania, był doskonałą okazją do wspomnień i chwili zadumy, ale co najważniejsze, także do miłego spędzenia czasu i przyjacielskich rozmów.

Należy zaznaczyć, że spotkanie kombatantów było finansowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego, natomiast miejsce, czyli PCM Garczyn, udostępniono nieodpłatnie dzięki uprzejmości starosty kościerskiego oraz dyrekcji tej powiatowej placówki.

Dodajmy, że 1 września obchodzony jest także jako Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

@ admin24

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe