czwartek, 28 marca 2024 17:46

75-lat "Dumy Kaszub" . Kibice bezwzględni

W niedzielę 5 września na stadionie miejskim w Kościerzynie KS Kaszubia obchodziła 75 lat swojego istnienia. Oprócz świątecznej atmosfery pojawiły się także zarzuty do władz miasta.

Oficjalne obchody rozpoczęły się o godzinie 13.00. To właśnie wtedy na murawę kościerskiego stadionu wybiegli pierwsi zawodnicy. Po jednej stronie stanęli samorządowcy a po drugiej Przyjaciele Kaszubii.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Samorządowców. Zdobywcami bramek byli : Tomasz Dargacz oraz Oskar Gierszewski. Wygrana w pierwszej połowie była dużym zaskoczeniem widocznym też w radości zwycięzców.
Po przerwie zrobiło się jeszcze goręcej. Zawodnicy Kaszubii zaczęli grać na poważnie co w efekcie skończyło się wynikiem 2:4 dla Kaszubii. Strzelcami bramek w drugiej połowie byli : Tadeusz Tuszkowski, który zdobył dwa gole, Tomasz Bąkowski oraz Krzysztof Knopik. Wynik końcowy nie był więc zaskoczeniem. Na trybunach zmagania piłkarzy śledziło kilkuset widzów.

Kolejnym punktem obchodów święta Kaszubii była prezentacja wszystkich roczników Akademii piłkarskiej KS Kaszubia.

Ostatnim punktem był mecz z Gryfem Wejherowo, który rozpoczął się o godzinie 15.00. Kościerscy piłkarze w dniu swojego jubileuszu pokonali rywali i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Kaszubii.

Niestety, były też inne, nieświąteczne akcenty. W pewnym momencie wywieszono baner, na którym widniał napis:  " Panie Burmistrzu, za 2 piłki na 75-lecie dziękujemy ! A twoje hojne dary do urzędu oddajemy! Wstyd i żenada.....Kaszubia pozdrawia"