Mieszkańcy mówią dość. Chcemy spokoju !

  • 08.09.2021, 12:39
  • @ admin24
Mieszkańcy mówią dość. Chcemy spokoju !
Piski opon, głośna muzyka, wszechobecne śmieci tak wygląda krajobraz parkingu przy ul.Ogrodowej codziennie po godzinie 22.00. Mieszkańcy mówią dość. Złożyli w tej sprawie pisemny protest do Burmistrza Miasta Kościerzyna.

Największy kościerski parking położony pomiędzy ulicami Ogrodową i Wojska Polskiego zapełniony jest nie tylko w trakcie dnia. Wypełnia się także w późnych godzinach wieczornych. Różnica polega na tym, że wieczorem wypełnia się pojazdami oraz gromadami młodzieży, która umila sobie czas głośną muzyką. Zdarzają się także wyścigi samochodowe urozmaicane piskiem opon, tzw."paleniem gumy" oraz pozostawianymi stertami śmieci. Bardzo często takie incydenty mają miejsce po godzinie 22.00, czyli w czasie obowiązywania ciszy nocnej. Mieszkańcy pobliskich domów zgłaszali naruszenie ciszy nocnej na policję, ale skargi nie poprawiły sytuacji. Dalej nie mogą spać. 

Za zakłócanie ciszy nocnej grozi mandat karny do 500 zł, natomiast jeżeli dana osoba zrobi to po raz kolejny policja kieruje sprawę do sądu.Tam kary są już większe, nawet do 5000 zł.

Dotychczasowe interwencje policjantów nic nie dały więc mieszkańcy chcąc mieć w nocy spokój, postanowili poprosić o pomoc Burmistrza do którego napisali skargę.

Treść listu publikujemy poniżej.

W najbliższym czasie poprosimy o komentarz w tej sprawie władze miasta , który niezwłocznie opublikujemy.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xxx
xxx 18.09.2021, 13:53
Ogrodzić postawic szlaban i zrobic parking na godziny. Zobaczymy ilu dzbanów bedzie mialo ochote nadal przyjezdzac.
***** ***
***** *** 11.09.2021, 21:26
Ten wpis to prowokacja aby zrobić kolejny płatny parking ,bo pieniążków w budżecie miasta brakuje ;o
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 13.09.2021, 08:51
Ugór umysłowy - to twoja dewiza?
Dumny posiadacz golfa mk2
Dumny posiadacz golfa mk2 11.09.2021, 17:54
Tak tam jest cały czas OGIEŃ golfy 2 i inne BMW palą opony. GLOSNE STRZAŁY Z TLUMIKOW OGIEŃ Z RUR ITD O TO CHODZI
Ja
Ja 10.09.2021, 21:42
To co się dzieje w tym mieście to Szok !!! Kiedyś policja jakoś szybciej działała a przy wojska polskiego to nieraz po 3 patrole stały w różnych miejscach i trzepali od strony teraz trudno spotkać radiowóz gdziekolwiek nocą. A co do listu do jaśnie Pana burmistrza nie ma co liczyć na jego pomoc już z jednym parkingiem i to pod własnym nosem se nie poradził i oddał w dzierżawę to tam dwa razy. Jakoś dzierżawca z tego co widać daje se radę.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.09.2021, 09:38
Nie stwierdzają zakłócenia ciszy nocnej bo taki twór nie istnieje w prawie i żadnym przepisie. Ale to trzeba wiedzieć a nie dukając opowiadać bzdury! Już na wstępie wypowiedzi powinien Pan to sprostować i wyjaśnić. Kto Pana wybrał na takie stanowisko? Brak elementarnej wiedzy! Dla Pana: art. 51 KW niech Pan doczyta i dokształci się. Co do krajowej mapy zagrożeń przykład: w Kościerzynie w rejonie ul. 8-go Marca i Kasztanowej to na mapie było czerwono i brakowało miejsca żeby oznaczać kolejne punkty. I co? I nic! Dalej jest picie alkoholu, wrzaski i imprezy do rana! Nowy rok mapa czysta i problem z głowy prawda. Policjanci natychmiast udają się w to miejsce.... taka gadka jest zawsze a jak jest w rzeczywistości każdy widzi. Telefon na 112 i możecie sobie czekać. Jak się rozjadą to podjeżdża Policja.
Mieszkańcy-czy-lokalna-tv-?
Mieszkańcy-czy-lokalna-tv-? 08.09.2021, 18:34
Na przeciwko parkingu siedziba koscierzyna24, przypadek?
Jan
Jan 08.09.2021, 13:42
Ustawić kamery, zastawić wyjazdy z parkingu i po problemie.
Czucha
Czucha 08.09.2021, 13:15
Zrobić płatny i po sprawie. Z urzędu się już pozbyli tym sposobem tych osobników haha
Cygan
Cygan 08.09.2021, 13:00
Pewnie dzięki gruzom powstanie kolejna strefa płatnego parkowania :)

Pozostałe