VIII Festiwal Żurawiny za nami

  • 13.09.2021, 11:49 (aktualizacja 13.09.2021, 13:45)
  • @ admin24
VIII Festiwal Żurawiny za nami
Pyszne jedzenie, dobra muzyka, słońce, deszcz i ruch na świeżym powietrzu. Tego wszystkiego mogli doświadczyć uczestnicy tegorocznego Festiwalu Żurawiny, który odbył się w miniony weekend. Organizatorem jak co roku było stowarzyszenie "Kościerska Chata".

Impreza jak co roku rozpoczęła się w sobotę. Tuż po godzinie 9.00 z Kościerskiej Huty wyruszyło na Rowerowy Szlak Żurawinowy prawie 80 rowerzystów. 

Podczas 40 kilometrowej wycieczki cykliści odwiedzili Wieprznicę, Owśnice, Łubianę oraz bagna na których zbierali żurawinę. Ostatnim przystankiem na rowerowym szlaku był Hotel Bazuny gdzie kucharz  Artur Łojek przygotował dla gości żurawinę z gruszką , natomiast Halina Rogińska wręczyła uczestnikom rajdu pamiątkowe medale.

Jak co roku drugi dzień festiwalu odbył się w niedzielę w Dobrogoszczy.  Jedną z kulinarnych atrakcji przygotowanych w tym dniu było między innymi gotowanie na żywo z Arturem Łojek oraz Tomaszem Jakubiakiem. Kapryśna pogoda nie odstraszyła mieszkańców i gości, którzy tłumnie przybyli na tegoroczne święto żurawiny.

Oprócz potraw przygotowanych przez kulinarne gwiazdy na festiwalu można było także skosztować swojskich kaszubskich wypieków przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich

Na festiwalowej scenie mogliśmy zobaczyć Zofię Muchowską, Patrycję Wierzba, Sąsiadki Aparatki oraz gwiazdę wieczoru - Weronikę Korthals.

 

@ admin24

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe