"Bez Państwa Kościerzyna nie żyje i nie rozwija się"

  • 06.05.2016, 09:28 (aktualizacja 20.05.2016, 14:52)
  • admin 24
"Bez Państwa Kościerzyna nie żyje i nie rozwija się"
O kościerskiej kulturze rozmawiamy z dyrektorem KDK – Janem Dittrichem.

Jednym z poruszonych tematów jest Świetlica Seniora, hucznie otwarta przy ul. Długiej. Czy to miejsce spełnia swoją rolę?

 

Na płycie rynku pojawiły się już gastronomiczne ogródki oraz scena. Kto i kiedy będzie na niej występował? Czy uda się zapewnić wystarczającą liczbę toalet dla widzów?

 

W Kościerzynie odbędzie się Wieczór Dico-Polo. Jakie gwiazdy tego gatunku muzyki przyjadą do naszego miasta?

 

Jakie nowości zaplanowano na obchody Dni Kościerzyny?

 

Rozmawialiśmy również o zbliżających się Wyborach Miss Ziemi Kaszubskiej i Kociewskiej. Dawniej konkursy piękności cieszyły się w Kościerzynie dużą popularnością. Następnie przez kilka lat nie odbywały się w naszym mieście. Dlaczego?

 

Zapraszamy do oglądania!

 

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Panie radny
Panie radny 21.07.2016, 08:16
Następi???Gdzie jest poprawna polszczyzna???? P
Proszę nigdy więcej do czynienia z Dittrichem
Proszę nigdy więcej do czynienia z Dittrichem 08.06.2016, 00:58
Mam dość myślałem że Bogusławska to lipa, lecz Dittrich ją przebił. Większej niekompetencji i zakręcenia w życiu nie widziałem. A najgorsze że muszę z nim współpracować. :(
cierpliwy
cierpliwy 20.05.2016, 15:46
czy akustyk z kdk ma juz nowy sprzet muzyczny cz jeszcze ten ktory jest starszy od niego
Panie Janie
Panie Janie 16.05.2016, 08:32
kończ pan wstydu oszczędź rodzinie. W Stężycy kolejny festyn udany a w mieście Kościerzynie jakieś POmysły? Nie. "Beton" rządzi miastem.
jaki burmistrz
jaki burmistrz 09.05.2016, 10:12
taki dyrektor od kultury i takie festyny miejskie....aha zapomniałem dodać taki tez przewodniczący komisji "obiecywacz" tomek
brać przykład z innych samorządów
brać przykład z innych samorządów 09.05.2016, 08:24
Słyszałem jaki repertuar jest na ten sezon. Poza kilkoma propozycjami, godnych uwagi "festiwal muzyki depresyjnej" trwa w najlepsze:) Bierzcie przykład z innych samorządów, gdzie na imprezy przychodzą tłumy!!!
SIC
SIC 09.05.2016, 03:04
Do Ogrodka Jordanowskiego ze scena a nie na Rynek !
LOL
LOL 09.05.2016, 03:02
Swietlica dla seniorow po hucznym otwarciu posluzyla dla biznesowego sniadanka. A dla seniorow jest zamknieta: Oddaje sie cos i to nie dziala ? Co za sloma z butow .
NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 09.05.2016, 10:14
to tytuł telenoweli miejskiej
Bili
Bili 08.05.2016, 22:22
Tytuł dobrze brzmi. "Bez Państwa Kościerzyna nie żyje i nie rozwija się". Bez naszych podatków władza się nie rozwija.
dobrze życzę
dobrze życzę 06.05.2016, 22:36
Jasiu, Twój czas się skończył. Nie nadążasz za oczekiwaniami mieszkańców, więc rozmowa o kulturze zmieniła się w rozmowę o "sraczach".
Miej honor i odejdź sam.
czas minął
czas minął 07.05.2016, 06:33
tam POwinna być osoba młoda, energiczna i kreatywna
Panie radny
Panie radny 21.07.2016, 09:01
Tak właśnie Tak...
Czytelnik
Czytelnik 07.05.2016, 12:04
Ale on się nie POdda sam
Bili
Bili 08.05.2016, 07:33
Przy korycie zawsze najlepiej
Mjewski robi z Kościerzyny wiochę pod każdym względem
Mjewski robi z Kościerzyny wiochę pod każdym względem 06.05.2016, 22:08
"Majewski nic nie mogę" nawet życie kulturalne Kościerzyny kładzie na łopatki. Gdyby Majewski miał choć trochę zdrowego rozsądku i zleżało mu na mieście, to nie trzymałby na stanowisku odpowiedzialnym za życie kulturalne miasta kogoś takiego jak Diettrich. Majewski robi wiochę z Kościerzyny pod każdym względem.
UKŁAD W POWIECIE
UKŁAD W POWIECIE 07.05.2016, 06:32
pan Diettrich jest radnym powiatowym i częścią układanki trzymającej władzę
Pozdrawiam Kościerzaków
Pozdrawiam Kościerzaków 06.05.2016, 14:34
W Stężycy 14 maja będzie można zobaczyć na żywo: Boys, Classic, Andre, After Party, Mig, Power Play, Weekend, Jorrgus, Czadomen i Imperium. Olać te kościerskie klimaty, gdzie "nic nie mogą", i jazda na majówkę do Stężycy.
Bili
Bili 08.05.2016, 07:34
W Stężycy jest co roku i to bardzo fajna impreza. A w Kościerzynie???
rurku
rurku 06.05.2016, 15:25
W sierpniu ma być też dwudniowa impreza organizowana z Polsatem.
demot
demot 06.05.2016, 14:32
Jan, Ty przed "Przesłuchaniem" najpierw się W Y S R A J, bo strasznie stękasz.
belon
belon 06.05.2016, 11:23
Takie mam marzenie.

Imprezy 2017

1-3 maja - Majówka

1 maja
19.00 - Luxtorpeda
20.30 – T.Love

2 maja
Kościerski Wieczór Kabaretowy
19.00 – Kabaret Smile
20.30 – Kabaret Nowaki
22.00 – Kabaret Paranienormalni

3 maja
19.30 – Ewa Farna

3 czerwca – Dzień Dziecka
19.00 – Majka Jeżowska

23-24 czerwca – Początek lata

23 czerwca
19.00 – Kacper Ruciński
20.00 – Łzy
22.00 – Ira

24 czerwca
19.00 – Jerzy Kryszak
20.00 – Big Cyc
22.00 – Bracia

1-2 lipca – Disco Polo

1 lipca
19.30 – Czadoman
20.30 – After Party
22.00 – Weekend

2 lipca
18.30 – Andre
19.30 – Power Play
20.30 – Akcent

7-9 lipca – Dni Kościerzyny

7 lipca
19.00 – Formacja Nieżywych Schabuff
21.00 – Happysad

8 lipca
20.00 – Maciej Maleńczuk
22.00 – Kombii

9 lipca
18.00 – Red Lips
19.30 – Lemon

21-22 lipca Dance

21 lipca
18.30 – Norbi
20.00 – DJ Bobo
22.00 – Thomas Anders

22 lipca
18.30 – Basshunter
20.30 – Dr. Alban
22.30 – Bad Boys Blue

4-6 sierpnia Folk

4 sierpnia
20.30 – Chłopcy kontra Basia
21.30 – Brathanki

5 sierpnia
19.30 – Kapela ze Wsi Warszawa
21.00 – Future Folk
22.30 – Enej

6 sierpnia
18.30 – Bubliczki
19.30 – Kozak System

18-19 sierpnia Hip-hop

18 sierpnia
20.00 – Kaliber 44
21.30 – O.S.T.R.

19 sierpnia
19.30 – Najlepszy Przekaz w Mieście
20.30 – DonGURALesko
22.00 – Grubson

20 sierpnia Dzień Powiatu
18.00 – Kabaret Neo-Nówka
19.30 – COMA

25-26 sierpnia Zakończenie lata

25 sierpnia
19.30 – Shakin Dudi
21.00 – Elektryczne Gitary

26 sierpnia
19.30 – Sound'n'Grace
20.30 – Kamil Bednarek
22.00 – Maryla Rodowicz
haha
haha 06.05.2016, 11:31
Dasz kasę to będzie !
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.05.2016, 16:28
Myślę , że pieniądze to najmniejszy problem . Dzięki zaproszeniu takich gwiazd przyciągnie masę turystów , którzy zostawią u nas pełno kasy.
soluk
soluk 06.05.2016, 11:21
Jeżeli mieszkańcom rynku i gościom ogródków przeszkadza muzyka, to może lepiej by było przenieść imprezy do Ogródka Jordanowskiego.
rurku
rurku 06.05.2016, 11:19
Co komisja edukacji ma do tego, kto gra na rynku?
Czytelnik
Czytelnik 06.05.2016, 10:02
Marta z przesłuchania na przesłuchanie coraz śliczniejsza. Proponuję przesłuchanie Martusi:-). Kto jest za łapka w górę
lol
lol 06.05.2016, 11:32
Ty stary erotomanie...
kkk
kkk 06.05.2016, 09:45
Panie burmistrzu - zmień pan ekipę, bo to jest żenada.
fajtłapa
fajtłapa 07.05.2016, 22:59
Prędzej ekipa zmieni burmistrza
mieszkaniec
mieszkaniec 06.05.2016, 09:43
Z tego wynika ,że przy milionowym budżecie KDK nie stać ich na postawienie sześciu kabin TOITOI na imprezach masowych. Nie mam słów. Ten gość mnie załamuje.
DOMINO
DOMINO 06.05.2016, 10:18
on się nie potrafi nawet dobrze wysłowić

Pozostałe