Będą wzywać do wojska

  • 16.09.2021, 15:33
  • Źródło: powiatkoscierski.pl
Będą wzywać do wojska
Na terenie Powiatu Kościerskiego kwalifikacja wojskowa zostanie przeprowadzona w dniach od 4 do 29 października 2021 r. W powyższym terminarzu nie uwzględniono sobót. Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej będzie budynek AQUA Centrum Kaszubskie Centrum Sportowo – Rekreacyjne przy ul. Hallera 2 w Kościerzynie.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Tegoroczna kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2002 roku. Oprócz nich stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby urodzone w latach 2000-2001, które zostały uznane za czasowo niezdolne do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności.

Wezwanie do kwalifikacji wojskowej obejmuje również kobiety urodzone w latach 1997-2002 – absolwentki lub studentki kierunków medycznych, weterynaryjnych lub psychologicznych. Stawić się przed komisją powinny także osoby, które zgłosiły się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej, ale nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej (kategorii).

Wezwania do stawienia się przed komisją przesyłane są imiennie. W  mieście i każdej gminie z terenu powiatu kościerskiego znajdują się również obwieszczenia o obowiązku poddania się kwalifikacji. Nieodebranie wezwania nie zwalnia z obowiązku stawienia się przed komisją.

Stawienie się przed komisją jest obowiązkowe. Osoby, które tego nie zrobią bez uzasadnienia przyczyny, mogą zostać przymusowo doprowadzone przez policję; grozi im za to również kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Osoby wezwane do kwalifikacji wojskowej są obowiązane zgłosić się na wezwanie w miejscu i terminie określonym w wezwaniu. 

Osoba stawiająca się do kwalifikacji wojskowej przedstawia:

1. wójtowi lub burmistrzowi:

a)    dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości,

b)    dokument potwierdzający przyczyny niestawienia się do kwalifikacji wojskowej, jeśli stawienie się do kwalifikacji wojskowej w terminie określonym w wezwaniu nie było możliwe;

2. powiatowej komisji lekarskiej:

a)    posiadaną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej;

3. wojskowemu komendantowi uzupełnień:

a)    aktualną fotografię bez nakrycia głowy,

b)    dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki (świadectwa, zaświadczenia, legitymacje),

c)    posiadane kwalifikacje zawodowe (np. prawo jazdy).

Telefon kontaktowy: 510 683 762

 

W poniższym linku można zapoznać się z Planem pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej, w tym z terminami zgłoszeń dla mieszkańców poszczególnych gmin.

Źródło: powiatkoscierski.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 18.09.2021, 00:36
A gdzie to zawodowe, profesjonalne wojsko które w ramach "sojuszu" miało bronić naszych granic? A nie, to zwykłe bajki były i mrzonki dla plebsu. Szkoda, że tak wielu uwierzyło pseudo hegemonowi (glinianemu kolosowi na jakże kruchych lichwiarskich łapach) zza oceanu na usługach beznapletów okupujących rdzenne ziemie palestyńskie....
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 20.09.2021, 09:20
Janek - bezobjawowo inteligentny frustrat, który oddychając tylko darmo tlen spala.
Ad vocem
Ad vocem 18.09.2021, 12:32
A ty znowu o napletach?
Co ty masz za dewiacje?
Fuj fuj fuj
Janek
Janek 29.09.2021, 22:58
Przecież to Twoi sponsorzy "kaszubie" z nazwy jedynie podpisujący się za każdym razem inaczej.

Pozostałe