czwartek, 28 marca 2024 09:36

Wielki sukces tancerzy z zespołu "RYTM"

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, kościerscy tancerze ze Studia Tańca DANCE&Rytm z sukcesem zaprezentowali się podczas Mistrzostw Europy zorganizowanych przez najbardziej prestiżową federację na świecie – International Dance Organization.

W tym roku Mistrzostwa Europy odbyły się w Polsce. Tancerzy z 13 państw  Europy w dniach 8-11 września gościła miejscowość Brzeg Dolny w województwie dolnośląskim.

Wśród nich swoje umiejętności zaprezentował także Zespół RYTM z Kościerzyny, który pojechał tam dzięki nominacji zdobytej na Mistrzostwach Polski.

Na tegorocznych Mistrzostwach Europy kościerscy tancerze stanęli na podium aż w trzech kategoriach

Zrobili to w spektakularnym stylu zdobywając:

• Tytuł I Wicemistrza Europy 2021 w stylu Hip-Hop grupy zdobyła mini formacja Rytm UP w kategorii pow. 31 lat,
  • Tytuł II Wicemistrza Europy 2021 w stylu Hip-Hop grupy zdobyła mini formacja Rytm w kategorii pow. 17 lat,
  • Tytuł II Wicemistrza Europy 2021 w stylu Hip-Hop formacje zdobyła formacja Rytm w kategorii pow. 17 lat, - RYTM stanął na podium jako jedyna formacja z Polski
  • Tytuł finalisty 2021 w stylu Hip-Hop zdobyła Formacja Rytm Kids w kategorii do lat 12.

W kadrze Polski znalazło się łącznie 42 tancerzy z Zespołu RYTM. Ale sukces to przede wszystkim ogromna praca trenerów Łukasza Troki i Karola Prądzińskiego rodziców oraz dyrekcji szkoły.
Tancerze obiecują ,że to nie koniec. Już zaczynają przygotowania przed nadchodzącymi wielkimi krokami Mistrzostwami Świata.