Majówka z Bractwem Kurkowym

  • 06.05.2016, 09:46 (aktualizacja 10.05.2016, 09:40)
  • Krzysztof Wencki
Majówka z Bractwem Kurkowym
Majówka nie byłaby majówką bez pikniku. Taką imprezę, z wieloma różnorodnymi atrakcjami, przygotowało kościerskie Bractwo Kurkowe.

Pogoda była dla nas łaskawa niemal przez cały długi majowy weekend. Niestety, na wtorkowej zabawie, oprócz wielu zaproszonych mieszkańców, pojawił się też niemile widziany gość. Był nim ulewny deszcz, który nieco pokrzyżował plany organizatorów.

 

Jedną z opcji był pokaz filmu dokumentującego powstanie pomnika Józefa Wybickiego w Kościerzynie, pod którym kilka godzin wcześniej odbyły się oficjalne uroczystości 3-majowe. Autorem nagrania jest Mieczysław Kuhn – wieloletni prezes Amatorskiego Klubu Filmowego „Taśma” i kronikarz dziejów naszego miasta.

 

Jako że 3 maja jest świętem narodowym, organizatorzy poprosili uczestników, by do Strzelnicy przyszli z patriotycznym akcentem. Do wygrania była atrakcyjna nagroda. Bracia i siostry kurkowe robili wszystko, by deszcz nie przyćmił ich gościnności.

 

Każdy, kto pojawił się w Strzelnicy mógł wziąć udział w zabawach i konkursach i wszyscy mogli liczyć na pyszny poczęstunek.  

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

do kurek
do kurek 12.05.2016, 14:04
nic by się nie stało,żeby nawet była sponsorowana przez miasto-czytaj podatników,tylko dlaczego ludzie nie mogą mieć świadomości,że przyczynili się do niej???To Regina pluje się nie wiadomo o co!!!!!!!!!!! Podatnicy to nie dzikusy i rozumieją,że w mieście powinno się coś dziać i nikt nie protestuje,ale zapytać przecież można?? A Regina ma wk...-i o co???Oj Regina-może jakiś persen forte na uspokojenie???
Kurek
Kurek 11.05.2016, 01:02
Zapewniam Was , majówka organizowana była przez bractwo i przez bractwo finansowana i trzeba tylko podziękować organizacjom , które przyłączyły się do współzorganizowania tak fajnej imprezy.
do mendy Reginy
do mendy Reginy 10.05.2016, 21:29
ale jesteś wulgarna!!!! widać coś cię ubodło.Chyba każdy ma prawo zapytać-czy imprezę sponsorowało społeczeństwo czy kto???Zapewne Regina nic nie dała ze swojego portfela,ale świetnie się bawiła,jak za kasę podatników to fefefe
Regina
Regina 11.05.2016, 11:03
Ucz się języka polskiego chamie! W mojej wypowiedzi nie było nic wulgarnego: szelma - mężczyzna sprytny, umiejący sobie radzić w różnych sytuacjach, niekoniecznie w uczciwy sposób; hultaj, łajdak, łobuz.
Ubodło mnie tylko to, że oskarżasz bezpodstawnie i domagasz się odpowiedzi na pytanie, którego nie miałeś prawa zadać. Trzeba było być na miejscu, widzieć to co tam było zorganizowane i teraz spalić się ze wstydu!
Regina
Regina 10.05.2016, 15:13
Wspaniała impreza! Dzieci nawet zdążyły się wybawić na zjeżdżalni i brać udział w różnych konkursach. Kiedy zaczęło padać i schowaliśmy się do środka, Bractwo częstowało nas gorącą grochówką, chlebem ze smalcem lub metką oraz ciastem. Brawo! Brawo!! Brawo!!! Chcemy więcej takich imprez, pikników i atrakcji!
Smakosz
Smakosz 10.05.2016, 15:12
A kto jadł swojski chlebek z taką pyszną metką i ogórkiem? Albo smalczyk? A drożdżówka i inne ciasta? No i ta grochówka - rewelacja!
Gita
Gita 10.05.2016, 15:03
Ja tam się świetnie bawiłam i cała moja rodzina, tylko zmokliśmy strasznie. Jednak podobało mi się i poproszę o jeszcze
ile kasy
ile kasy 10.05.2016, 14:57
wydało to bractwo na tą imprezę i skąd ona pochodziła /ta kasa??/ znowu z pieniędzy podatników???
Regina
Regina 10.05.2016, 15:17
Dołożyłeś coś od Siebie, szelmo? Co zaglądasz komuś do portfela? Jak pies ogrodnika: sam nie zje, a drugiemu nie da.
Gita
Gita 10.05.2016, 18:08
....ale Reginko nie tak ostro. Z drugiej strony , to masz rację.
Regina
Regina 11.05.2016, 10:59
Po co więc pajac jeden pisze "znowu", skoro nigdy nie było z pieniędzy podatników z tego co wiem?!

Pozostałe