Pierwszy taki dzień w Kościerzynie

  • 20.09.2021, 15:20 (aktualizacja 20.09.2021, 15:57)
  • @ admin24
Pierwszy taki dzień w Kościerzynie
W poniedziałek 20 września w kościerskim kinie "Remus" obchodzono Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Był to ostatni dzień obchodów, które trwały w woj.pomorskim od 11 września.

Pomorskie Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie rozpoczęły się 11 września w Gdańsku. Program obchodów przewidywał organizację warsztatów, pokazy artystyczne, kiermasze prac, cykle wykładów oraz projekcje filmów. 

W Kościerzynie obchody rozpoczęły się w poniedziałek 20 września, w kinie "Remus".  Był to 9 i zarazem ostatni dzień tegorocznych obchodów. Organizatorem  był Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie przy współudziale między innymi Marszałka Województwa Pomorskiego. okazuje się ,że kościerski szpital jako jeden z dwóch na terenie województwa realizuje nową koncepcję pomocy z zakresu psychiatrii. Polega ona na towarzyszeniu pacjentowi w trakcie jogo zmagania się z chorobą. W trakcie konferencji głos zabrał między innymi Piotr Stoń , który na codzień kieruje Oddziałem Psychiatrycznym w Kościerzynie. Prelegent wyjaśnił na czym polega ta nowatorska metoda leczenia zaburzeń psychiatrycznych. 

Ciekawe prelekcje wygłosili Jerzy Tokaj ze Stowarzyszenia " Przyjazna Dłoń" oraz Bartosz Karcz z Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego. W przerwach pomiędzy wykładami widzowie mogli obejrzeć występy artystyczne.

 

Na holu organizatorzy przygotowali wystawę prac których autorami były między innymi osoby z zaburzeniami psychicznymi. 

Po części oficjalnej odbyły się także spotkania konsultacyjne i warsztatowe.  

Na zakończenie dla wszystkich chętnych wyświetlono film z Antonym Hopkinsem pt. "Ojciec".

loadingŁaduję odtwarzacz...

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe