"Piękna Wieś Pomorska 2021" znamy laureatów

  • 21.09.2021, 12:17 (aktualizacja 22.09.2021, 15:24)
  • @ admin24
"Piękna Wieś Pomorska 2021" znamy laureatów powiatkoscierski.pl
Podczas Jesiennej edycji targów w Lubaniu podsumowano etap powiatowego konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2021”. Konkurs przeprowadzany został przez Starostwo Powiatowe w Kościerzynie już po raz czternasty.

Ideą konkursu jest promowanie aktywnego udziału społeczności wiejskich w rozwoju swojego otoczenia i poprawie jego estetyki.

W dniu 19 września 2021 r. Starosta Kościerski Alicja Żurawska i Wicestarosta Piotrem Laska wspólnie z komisją konkursową, dokonali uroczystego wręczenia nagród laureatom. Pula nagród wynosiła 10 000 zł.

Wsie

Tytuł najpiękniejszej wsi zdobyła miejscowość Rekownica w gminie Nowa Karczma, która zgłoszona została do wojewódzkiego etapu konkursu. Drugie miejsce zajęła wieś Stefanowo w gminie Liniewo, trzecie Szklana Huta w gminie Lipusz. Komisja przyznała również wyróżnienie dla miejscowości Korne w gminie Kościerzyna.

Zagrody

W plebiscycie nagradzane są nie tylko wsie, ale i najpiękniejsze zagrody. W tym roku zwyciężyli państwo Irena i Jan Kubiszewscy z miejscowości  Konitop w gminie Lipusz. Druga najpiękniejsza zagroda należy do pani Magdaleny Gostkowskiej – Drzewickiej z miejscowości Sobącz w gminie Liniewo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe