Pozbądź się elektrośmieci

  • 06.10.2021, 15:26 (aktualizacja 06.10.2021, 15:32)
  • @ admin24
Pozbądź się elektrośmieci
Jeśli jesteś w posiadaniu zbytecznego elektrosprzętu mamy dla ciebie doskonałą wiadomość. Po raz kolejny uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie organizują zbiórkę elektrośmieci.

Zbiórka na terenie parkingu przy szkole odbędzie się 6 i 7  października od godziny 15:00  do godziny 18:00. 

Na plac można przynieść sprzęt RTV, AGD, komputery, drukarki, monitory, telefony, bateria, akumulatory, kable, tusze atramentowe, itp.

Elektroodpady – grupa odpadów obejmująca zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Do elektroodpadów zalicza się elektryczne urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny, telekomunikacyjny, audiowizualny, oświetleniowy i medyczny, narzędzia elektryczne i elektroniczne, automaty, czujniki, urządzenia pomiarowe itp. Elektroodpady nie mogą być wyrzucane łącznie z innymi odpadami ponieważ zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące. 

Często zapełniamy nasze piwnice lub garaże masą nieużywanego sprzętu, więc może warto wykorzystać doskonałą okazję na to by nie tylko się ich pozbyć , ale też wspomóc środowisko, bo przecież wiele z elektroodpadów da się ponownie przetworzyć .

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jahu
jahu 06.10.2021, 15:31
Dzięki za info. Jadę !

Pozostałe