Wysokie lokaty kościerskich pływaków

  • 06.10.2021, 16:37 (aktualizacja 07.10.2021, 09:43)
  • mat.nadesłany
Wysokie lokaty kościerskich pływaków
Ratownicy Kaszubskiego WOPR rozpoczęli sezon startowy zawodami Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce.

Zawody odbyły się w dniu 2.10.2021r, a Kaszubskie WOPR reprezentowało 11 zawodników. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, ponieważ startowały najsilniejsze kluby z Polski, a wyniki padały rewelacyjne, bo ustanowiono kilka rekordów Polski. 

W tej doborowej ekipie na wysokich miejscach plasowali się także reprezentanci Kaszubskiego WOPR. 


Najlepiej zaprezentowała się Daria Freda zdobywając brązowy medal w kategorii wiekowej Junior Młodszy(14-15 lat) ustanawiając nowy rekord życiowy w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach. Daria ustanowiła również rekord życiowy w konkurencji 50m ratowanie manekina, co pozwoliło na zajęcie 6 miejsca. 

W tej samej konkurencji w kategorii Młodzik chłopców również 6 miejsce z nowym rekordem życiowym zajął Maciej Zaborowski. Maciej jeszcze lepiej zaprezentował się w konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem, gdzie uplasował się na 5 miejscu z nowym rekordem życiowym, a przegrał m. in. z nowym rekordzistą Polski. 

Dwukrotnie na 8 miejscu plasowała się Anna Szybalska wśród Młodziczek zarówno w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach, gdzie ustanowiła nowy rekord życiowy, a także 100m ratowanie z pasem. 

Również z nowym rekordem życiowym w konkurencji z pasem dopłynęła najmłodsza zawodniczka Kaszubskiego WOPR - Wiktoria Lellek, plasując się na 9 miejscu. 

Na 10 miejscu w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach ukończyła Anna Tarnowska. Warto zaznaczyć, że sztafeta dziewcząt 4x25m holowanie manekina ukończyła rywalizację na 6 miejscu. 

aszubskie WOPR bardzo dziękuje firmie HOCH z Nowego Barkoczyna za pokrycie kosztów transportu na te zawody.

Już 17 października Kaszubskie WOPR będzie organizatorem 3 Rundy Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego(Mistrzostwa Kościerzyny w Ratownictwie Wodnym o Puchar Burmistrza), a 20 listopada w Kościerzynie po raz pierwszy odbędą się zawody GP Polski w Ratownictwie Wodnym o Puchar Starosty Kościerskiego. 

Kaszubskie WOPR poszukuje sponsorów pragnących wspierać sport ratowniczy. 

Natomiast osoby 12-letnie i starsze posiadające wysokie umiejętności pływackie zaprasza na treningi. 

mat.nadesłany

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe