czwartek, 28 marca 2024 18:02

Wysokie lokaty kościerskich pływaków

Ratownicy Kaszubskiego WOPR rozpoczęli sezon startowy zawodami Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce.

Zawody odbyły się w dniu 2.10.2021r, a Kaszubskie WOPR reprezentowało 11 zawodników. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, ponieważ startowały najsilniejsze kluby z Polski, a wyniki padały rewelacyjne, bo ustanowiono kilka rekordów Polski.

W tej doborowej ekipie na wysokich miejscach plasowali się także reprezentanci Kaszubskiego WOPR.

Najlepiej zaprezentowała się Daria Freda zdobywając brązowy medal w kategorii wiekowej Junior Młodszy(14-15 lat) ustanawiając nowy rekord życiowy w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach. Daria ustanowiła również rekord życiowy w konkurencji 50m ratowanie manekina, co pozwoliło na zajęcie 6 miejsca.

W tej samej konkurencji w kategorii Młodzik chłopców również 6 miejsce z nowym rekordem życiowym zajął Maciej Zaborowski. Maciej jeszcze lepiej zaprezentował się w konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem, gdzie uplasował się na 5 miejscu z nowym rekordem życiowym, a przegrał m. in. z nowym rekordzistą Polski.

Dwukrotnie na 8 miejscu plasowała się Anna Szybalska wśród Młodziczek zarówno w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach, gdzie ustanowiła nowy rekord życiowy, a także 100m ratowanie z pasem.

Również z nowym rekordem życiowym w konkurencji z pasem dopłynęła najmłodsza zawodniczka Kaszubskiego WOPR - Wiktoria Lellek, plasując się na 9 miejscu.

Na 10 miejscu w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach ukończyła Anna Tarnowska. Warto zaznaczyć, że sztafeta dziewcząt 4x25m holowanie manekina ukończyła rywalizację na 6 miejscu.

aszubskie WOPR bardzo dziękuje firmie HOCH z Nowego Barkoczyna za pokrycie kosztów transportu na te zawody.

Już 17 października Kaszubskie WOPR będzie organizatorem 3 Rundy Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego(Mistrzostwa Kościerzyny w Ratownictwie Wodnym o Puchar Burmistrza), a 20 listopada w Kościerzynie po raz pierwszy odbędą się zawody GP Polski w Ratownictwie Wodnym o Puchar Starosty Kościerskiego.

Kaszubskie WOPR poszukuje sponsorów pragnących wspierać sport ratowniczy.

Natomiast osoby 12-letnie i starsze posiadające wysokie umiejętności pływackie zaprasza na treningi.