Pijany recydywista sprawcą wypadku

  • 11.10.2021, 10:18
  • @ admin24
Pijany recydywista sprawcą wypadku policja Kościerzyna
Wczoraj w miejscowości Loryniec, kierujący samochodem marki Opel, czołowo zderzył się z samochodem marki Volkswagen. Poszkodowana pasażerka Volkswagena została przetransportowana do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Kierujący oplem był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo posiadał czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2024 r. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (10.10.2021 r.) o godz. 9.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w miejscowości Loryniec. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący samochodem Opel z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem marki VW, którym kierował 27-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia pasażerka Volkswagena została przetransportowana karetką do szpitala.

Funkcjonariusze zbadali kierujących alkotestem. Kierujący Oplem był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, dodatkowo posiadał czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2024 r.

Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego, grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jeśli kiedykolwiek zauważymy dziwne zachowanie kierowcy, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Dzwoniąc pod numer 112,określmy miejsce, w którym się znajdujemy i powiedzmy, jakie zachowania kierowcy wzbudzają nasz niepokój. Opiszmy samochód (numery rejestracyjne, marka, kolor). Pamiętajmy- pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujemy, może zależeć czyjeś życie.

@ admin24

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe