Patryk Dobek nagrodzony podczas Gali Olimpijskiej

  • 13.10.2021, 16:39 (aktualizacja 13.10.2021, 16:43)
  • @ admin24
Patryk Dobek nagrodzony podczas Gali Olimpijskiej gov.pl/Danuta Matloch
Polscy sportowcy wywalczyli w Japonii 14 medali – cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych. To najlepszy wynik biało-czerwonych w XXI wieku. Jednym z brązowych medalistów był mieszkaniec powiatu kościerskiego Patryk Dobek, który za ten wyczyn otrzymał czek na 50 tysięcy złotych.

Gala Olimpijska to jedno z głównych wydarzeń organizowanych przez Polski Komitet Olimpijski. Odbywa się po każdych igrzyskach olimpijskich. Jej celem jest nagrodzenie medalistów olimpijskich oraz przypomnienie sukcesów z igrzysk. To ważny i wzruszający  moment dla każdego sportowca. Medal olimpijski jest bowiem najwyższym i najważniejszym trofeum w karierze. W gali uczestniczą przedstawiciele władz państwowych, medaliści, ich trenerzy, sponsorzy i partnerzy Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

Brązowy medalista z olimpiady w Tokio, mieszkaniec powiatu kościerskiego Patryk Dobek, za ten wyczyn otrzymał czek na 50 tysięcy złotych, dodatkowo 25 tysięcy otrzymał jego trener Zbigniew Król.


Medaliści wzięli również udział w symbolicznym otwarciu wystawy START, poświęconej wybitnym polskim olimpijczykom, paraolimpijczykom, sportowcom i trenerom.

@ admin24

Zdjęcia (4)

foto: Danuta Matloch
foto: Danuta Matloch
foto: Danuta Matloch
foto: Danuta Matloch

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe