W pierwszej części obchodów, starosta Alicja Żurawska wspólnie z Marcinem Modrzejewskim, przewodniczącym Rady Powiatu Kościerskiego, wręczyli Nagrody Starosty ośmiu dyrektorom powiatowych szkół i placówek oświatowych. Otrzymali je:
Edyta Bławat - dyrektor I LO w Kościerzynie;
Jarosława Łoncka - dyrektor PZS nr 1 w Kościerzynie;
Krzysztof Sowa - dyrektor PZS nr 2 w Kościerzynie;
Aneta Domeracka - dyrektor PZS nr 3 w Kościerzynie;
Emilia Wantoch-Rekowska - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kościerzynie;
Jarosław Grzyb - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kościerzynie;
Iwona Plutowska - dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie;
Wiesław Baryła - dyrektor Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie.
Natomiast w drugiej części uroczystości, starosta Alicja Żurawska oraz Piotr Laska, wicestarosta kościerski, wręczyli Stypendia i Nagrody Starosty Kościerskiego uczniom oraz absolwentom szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski.
Stypendia i Nagrody zostały przyznane w oparciu o szczegółowe warunki określone w Programie Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży z terenu Powiatu Kościerskiego pn. „Równaj w górę”.
Wnioski o przyznanie Stypendium rozpatrzyła Komisja stypendialna powołana przez Starostę Kościerskiego w składzie: Piotr Laska, wicestarosta kościerski, Katarzyna Zdrojewska, przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu Kościerskiego, Monika Wollik-Litwin, sekretarz Powiatu, Marlena Sikorska, skarbnik Powiatu oraz Barbara Piepióra, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kościerzynie.
Do Komisji wpłynęły 52 wnioski o Stypendium Starosty oraz 14 wniosków o Nagrody Starosty, po rozpatrzeniu których ostatecznie pozytywnie zaopiniowano 46 wnioski o Stypendium oraz 14 wniosków o Nagrodę.
- Z dumą patrzymy na Wasze osiągnięcia i sukcesy w nauce, ale także w innych dziedzinach. Nagrody są ważne, ale pamiętajcie też o tym, iż to, co będzie procentować w przyszłości, to bez wątpienia Wasza wiedza i zdobyte umiejętności. Słowa podziękowań i uznania kieruję też w stronę nauczycieli i rodziców nagrodzonych uczniów, ponieważ bez zaangażowania, troski i wrażliwości zarówno nauczycieli, jak i rodziców, nie byłoby możliwe osiągnięcie tak wysokich wyników – mówiła starosta Alicja Żurawska zwracając się do stypendystów i laureatów Nagród.
Należy zaznaczyć, że w uroczystości udział brali także przedstawiciele naszego zaprzyjaźnionego, niemieckiego Okręgu Marburg – Biedenkopf, z którym Powiat Kościerski już od 20 lat prowadzi partnerską współpracę - Pan Detlef Ruffert, przewodniczący Rady Okręgu Marburg-Biedenkopf oraz Pani Aga Sauerwald, Koordynator Partnerstw.
Oprawę artystyczną uroczystości zapewniła utalentowana młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie.
Stypendia Starosty Kościerskiego otrzymali:
I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
- Bielawa Olivia,
- Borzyszkowska Estera,
- Edel Kacper,
- Farrow Josephine,
- Jaroniec Dominik,
- Kujach Marta,
- Myszka Agnieszka,
- Narloch Paulina,
- Orland Laura,
Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Kościerzynie
- Gostkowska Aleksandra,
- Ossowski Rafał,
- Szulta Eliana,
- Węsierska Weronika,
- Żabińska Honorata,
Technikum nr 2 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Kościerzynie
- Benka Anna,
- Butowska Martyna,
- Ciecholewski Dawid,
- Gruszka Anna,
- Jastrzemski Kacper,
- Kazimierczyk Martyna,
- Klasa Jakub,
- Kołsut Sandra,
- Krefta Agnieszka,
- Lubecka Karina,
- Okuniewska Weronika,
- Peek Karolina,
- Piankowska Natalia,
- Pierzgalska Paulina,
- Pirch Julia,
- Przeperska Monika,
- Przewodowska Julia,
- Pugacewicz Patrycja,
- Reszczyńska Patrycja,
- Retzlaff Nikola,
- Sadowska Izabela,
- Wenta Sandra,
- Węsierska Martyna,
- Wiecka Zofia,
- Zaborowska Karolina,
- Żychowska Andżelika
Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 3 im. Aleksandra Majkowskiego w Powiatowym Zespole Szkół Nr 3 w Kościerzynie
- Joskowska Kinga,
- Łangowska Natalia,
- Mrozewska Joanna
- Plat Julia,
- Reszczyńska Zofia,
- Wajer Kamil
Narody Starosty Kościerskiego dla absolwentów szkół ponadpodstawowych otrzymali:
- Breza Natalia – I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
- Bucław Kacper - I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
- Jereczek Magda - I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
- Konk Emilia - I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
- Mierski Nikodem - I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
- Ściążko Kacper - I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
- Żurawski Augustyn – I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
- Lubińska Klaudia – Technikum Nr 1 w Powiatowym zespole Szkół Nr 1 w Kościerzynie
- Wardyn Aleksandra – Technikum Nr 1 w Powiatowym zespole Szkół Nr 1 w Kościerzynie
- Drożdżyńska Agata – Technikum Nr 2 w Powiatowym Zespole Szkół Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Kościerzynie
- Gostkowska Patrycja – Technikum Nr 2 w Powiatowym Zespole Szkół Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Kościerzynie
- Felskowski Karol – Technikum Nr 2 w Powiatowym Zespole Szkół Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Kościerzynie
- Osowski Jakub – Technikum Nr 2 w Powiatowym Zespole Szkół Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Kościerzynie
- Szala Mikołaj – Technikum Nr 2 w Powiatowym Zespole Szkół Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Kościerzynie
Napisz komentarz
Komentarze