Zaufała - Zmień myślenie i zacznij żyć

  • 06.11.2021, 18:03
  • Martyna Kąkol
Zaufała - Zmień myślenie i zacznij żyć
Słowo na tę niedzielę głosi Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Ewangelia (Mk 12, 38-44)

Jezus, nauczając rzesze, mówił:

«Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok».

Potem, usiadłszy naprzeciw skarbony, przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz.

Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie».

 

Martyna Kąkol

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tutejsza
Tutejsza 09.11.2021, 21:13
Osobiście uważam, że jego linia działania jest bardzo przejrzysta, rzeczywiście jako jeden z nielicznych. Podziwiam go.
Janek
Janek 09.11.2021, 21:46
"wnikliwy kaszubie", nie musisz udawać że jesteś "tutejsza", "Babik", czy niezliczona ilość różnych nick'ów typu - wyborca, obywatel i cała gama imion. Każdy, kto na codzień czyta komentarze dobrze wie, że jesteś tu jeden jedyny, by wyłącznie dzielić nasze społeczeństwo i to na tyle skutecznie by nie przeciwstawiło się irracjonalnym, absurdalnym zarządzeniom politykierów z Wiejskiej (najczęściej wbrew konsytucji RP !) - gdzie są teraz ci obrońcy?? Raz jesteś przeciwko PIS, potem za, prowokujesz i sondujesz jak tu nas jeszcze urobić ! Jesteś zwykłym systemowym popychadłem pchającym nas w zniewolenie. W czasie konfliktu zbrojnego na pierwszy rzut eliminowani są zdrajcy Narodu Polskiego a dopiero potem walka z rzeczywistym wrogiem. Zapamiętaj to sobie.
Janek
Janek 09.11.2021, 21:16
Tak, zwłaszcza po oczach widać że to baranek "boży". Do domu bym go na krok nie wpuścił !
Babik
Babik 08.11.2021, 20:37
Jeden z niewielu biskupów, który wie co mówi. Dziekujemy!
senior
senior 08.11.2021, 19:36
Ewangelia Marka przywołana na wstępie odnosi się do was, udajecie uczonych w piśmie i chodzicie w powłóczystych szatach, bazujecie na nieznajomości biblii większości społeczeństwa. Zmienić myślenie powinniście przede wszystkim WY !!!

Pozostałe