Ukradł w Niemczech, wpadł w Polsce

  • 20.10.2021, 10:40 (aktualizacja 20.10.2021, 10:42)
  • @ admin24
Ukradł w Niemczech, wpadł w Polsce
Funkcjonariusze z kościerskiej drogówki odzyskali sprzęt specjalistyczny do koparki wart 6 tys. zł, który został skradziony na terenie Niemiec. Policjanci zatrzymali również kierowcę bmw, który podejrzewany jest o jej kradzież. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu funkcjonariusz kościerskiej drogówki zauważył kierującego bmw, który łamał przepisy ruchu drogowego. Policjant zatrzymał pojazd do kontroli. Podczas sprawdzania przez mundurowego bagażnika, zauważył, że znajduje się w nim specjalistyczny sprzęt elektroniczny.

O fakcie kontroli powiadomił dyżurnego, który w międzyczasie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sprzętu specjalistycznego do koparki z terenu Niemiec. 35-latek kierujący samochodem marki BMW został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie celem wyjaśnienia.

Do naszej komendy stawił się poszkodowany, który rozpoznał skradzione urządzenie wraz z osprzętem o łącznej wartości 6 tys. zł.

35-latek, mieszkaniec powiatu gdańskiego został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara 5-lat pozbawienia wolności.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe