Gmina Karsin otrzymała nagrodę za wieżę widokową w Przytarni

  • 20.10.2021, 14:35 (aktualizacja 20.10.2021, 14:48)
  • @ admin24
Gmina Karsin otrzymała nagrodę za wieżę widokową w Przytarni UG Karsin
W siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku 1 października 2021 r. podczas Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki specjalną nagrodę otrzymał wójt Karsina - Roman Brunke. Najważniejszym punktem w programie uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim. W kategorii Inwestycja w turystyce, główną nagrodę otrzymała Gmina Karsin za wieżę widokową w Przytarni.

Pamiątkową statuetkę z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka odebrał w imieniu Gminy Karsin Wójt Roman Brunke. Jak każdy z laureatów wójt miał okazję zabrać głos. W swoim wystąpieniu wójt podkreślił, że:

realizacja tej inwestycji od koncepcji, przez projekt do budowy zajęła prawie dziesięć lat, lecz jak widać upór w tej sprawie opłacał się. Podziękował również Zarządowi Województwa Pomorskiego za dwukrotne dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych, dzięki czemu Gmina Karsin oraz cały region zyskał wielką turystyczną atrakcję. Gmina ma również plany na kolejne inwestycje w turystykę, jak choćby budowa ścieżek rowerowych z Wiela, przez Borsk do Wdzydz Tucholskich, czy budowa mola przy plaży w Wielu. Realizacja tych zadań z pewnością nastąpi w najbliższych latach - dodał wójt Karsina

 

Wieża w Przytarni ma 40 metrów wysokości. Posiada dwa tarasy widokowe na wysokościach 27 i 37 metrów. W ramach projektu powstał również budynek ekologiczny, wiata z terenem rekreacyjnym, ciąg pieszo-jezdny, infrastruktura drogowa oraz parking dla samochodów i autobusów. 

Koszt realizacji tego zadania wyniósł 2.653.920,29 zł, z czego 2,1 mln zł (85%) stanowiła pozyskana przez gminę dotacja ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W pierwszym roku działalności wieżę odwiedziło ponad 30 tys. osób.

 

 

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe