9 medali kościerskich pływaków

  • 21.10.2021, 10:52
  • @ admin24
9 medali kościerskich pływaków
W dniu 17.10.2021r. na pływalni Aqua Centrum w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Kościerzyny w Ratownictwie Wodnym o Puchar Burmistrza. Zawodnicy Kaszubskiego WOPR zdobyli w sumie 9 medali.

Zawody zaliczane są do cyklu Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego jako 3 runda. Dzięki ponownemu wsparciu Urzędu Miasta udało się zorganizować kolejny raz zawody w Kościerzynie, a dzięki zaliczeniu do Pomorskiej Ligi mogliśmy gościć zawodników spoza Kościerzyny, a byli to reprezentanci Rudy Śląskiej, Ostrołęki, Ustronia Morskiego, Słupska, Gdańska, Władysławowa, a Kościerzynę reprezentowało Kaszubskie WOPR. 

Zawody otworzył Burmistrz Kościerzyny Pan Michał Majewski wraz z dyrektorem Aqua Centrum Zdzisławem Guzińskim. W rywalizacji udział wzięło 82 zawodników i zawodniczek, którzy ścigali się w 3 konkurencjach indywidualnych(100m ratowanie z pasem, 50m holowanie manekina i 100m ratowanie manekina w płetwach) oraz sztafecie 4x50m z pasem. 

Tradycyjnie już rywalizacja podzielona była na 4 kategorie wiekowe: Młodzik(12-13 lat), Junior Młodszy(14-15 lat), Junior(16-18 lat) i OPEN.

Podczas pierwszej konkurencji z pasem bardzo dobrze poradzili sobie zawodnicy Kaszubskiego WOPR, ponieważ ze złotych medali cieszyły się: Magdalena Majewska(OPEN), Maria Schutz(Junior Młodszy) i Anna Szybalska(Młodzik), a także Kacper Brandt(Junior Młodszy). W tej konkurencji oprócz złotych medali Kaszubskie WOR cieszyło się z medalu srebrnego Juniorów Młodszych(Daria Freda i Jan Marchewicz) oraz Młodzików(Anna Tarnowska i Maciej Zaborowski), a medal brązowy dołożył Junior Maksymilian Okrój. W kolejnej konkurencji, czyli 50m holowanie manekina w kategorii Junior Młodszy zwyciężył Kacper Brandt z rewelacyjnym czasem 37,85, co jest jego nowym rekordem życiowym. Medale srebrne w tej konkurencji dołożyły Magda Mejewska i Maria Schutz, a brązowy krążek padł łupem Macieja Zaborowskiego. 

W konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach w swoich kategoriach wiekowych wygrali: Magda Majewska, Kacper Brandt i Maria Schutz, a brązowe krążki dołożyli: Daria Freda, Anna Szybalska, Maksymilian Okrój i Maciej Zaborowski. W sztafetach ze złotych medali cieszyli się Młodzicy(Filip Komar, Szymon Kropidłowski, Kacper Rozgoński i Mateusz Studziński) oraz Juniorki Młodsze(Iga Góralczyk, Klaudia Bida, Daria Freda i Maria Schutz). 

Na koniec zawodów rozegrano konkurencję EXTRA, czyli wyścig australijski polegający na przepływaniu pływalni wszerz pod linami torowymi i wyjściu na przeciwległy brzeg. Zawsze odpadały 2 ostatnie osoby z serii. Niesamowitym sukcesem pochwalić się może Daria Freda, która wyeliminowała wszystkie startujące konkurentki bez podział

@ admin24

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe