W Kościerzynie powstanie stadion lekkoatletyczny

  • 25.10.2021, 15:06 (aktualizacja 03.11.2021, 11:26)
  • @ admin24
W Kościerzynie powstanie stadion lekkoatletyczny
W Kościerzynie powstanie stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia , takie informacje przekazał Piotr Karczewski. Kwota dofinansowania dla tej inwestycji z budżetu centralnego to 6.750.000 zł.

 

Na wybudowanym nowym stadionie lekkoatletycznym zaplanowano m.in. ośmiotorową bieżnię oraz nowe trybuny. Będzie to kolejne na mapie Kościerzyny miejsce do rozwijania talentów sportowych i szerzenia zdrowej sportowej rywalizacji.

Druga inwestycja to budowa ulicy Paderewskiego. Projekt zakłada budowę około 880 metrów nowej nawierzchni bitumicznej, obustronne chodniki, miejsca postojowe oraz kanalizację deszczową.

Szacunkowa wartość obu inwestycji to 12.7 mln z czego wkład własny to kwota ok. 1 mln złotych.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jan
jan 28.10.2021, 16:35
Na razie wydaliśmy ponad 120 mln na inwestycje. Dojdzie jeszcze 30-50 mln. Na więcej nie pozwloi nam zadłużenie, czyli 3-7 mln za Majewskiego i 33 mln 2 innych burmistrzów.
Do mieszkanca
Do mieszkanca 28.10.2021, 08:23
Przez 7lat pracy Burmistrza tylko tyle lamp 2400 lamp i 10 drog co to jest na taka Koscierzyne to w gminach wiecej drog zrobiono
do mieszkańca
do mieszkańca 27.10.2021, 22:27
Co ty wypisujesz? Dróg zrobionych za Majewskiego z 10-12, oświetlenie wymieniono 0k. 2400. Pijany jesteś?
Ktoś
Ktoś 28.10.2021, 08:43
Glownie to są remonty istniejacych. Nowych nie budują, chyba że repa blok stawia to wtedy tak. Wystarczy zboczyć nieco od centrum i nie jest tak wesolo.
mieszkaniec
mieszkaniec 27.10.2021, 07:53
Miasto i Radni nie mają pomysłów na inwestycje które potrzebne są w mieście i na co wydać kasę
/na drogi, oświetlenie ,park czy żłobek / a nie stadion dla kogo to potrzebne czy Radni będą biegać z wice burmistrzem za 2 lata wybory i sie zmieni
radny
radny 26.10.2021, 11:39
W Kościerzynie biega setki ludzi. Także stadion się przyda.
siux
siux 28.10.2021, 08:59
Gdzie Ty widziałeś te setki biegających? Nawet podczas Biegów Kościerzyny 3/4 to przyjezdni.
Lasy też nie są oblegane.
A stadion z pewnością nie będzie ogólnodostępny.
ja
ja 26.10.2021, 20:18
Zgoda - biega mnóstwo ludzi i miejmy nadzieję, że będzie jeszcze więcej. Ale te miliony można było wydać dużo lepiej i dla tysięcy mieszkańców. I jeszcze jedno - te setki nigdy nie będą biegać po tym stadionie. To akurat powie każdy biegacz....
Mark
Mark 26.10.2021, 11:35
Co ty fandzolisz? Pan Karczewski wstawiał na fecbooku zdjęcia ze spotkań z ministrami. Najpierw się zorientuj, a potem się wypowiadaj.
jan
jan 26.10.2021, 10:46
Karczewski występuje jako wiceprzewodniczący sejmiku pomorskiego, doradca Prezydenta A. Dudy. I to mi się podoba. Szkoda tylko, że Karczewski nie zapomniał nas poinformować o spotkaniach w ministerstwie. Wiem, że spotkał się z ministrem, wiceministrem i rzenikiem rządu.
rozczarowany wyborca
rozczarowany wyborca 25.10.2021, 17:25
Idiotyczny pomysł! Taka kasa wydana raptem dla garstki sportowców! od lat żądamy rewitalizacji Ogródka Jordanowskiego czy parku za UM a o infrastrukturze nad Jeziorem Gałężnie nie wspomnę! Gdzie remonty chodników i dróg w mieście???? Może kolejna hala sportowa... Tak trwoni PiS i nasi pisowscy włodarze nasze publiczne pieniądze! Proszę zapytać 100 mieszkańców o ten pomysł - ilu będzie za budową stadionu lekkoatletycznego... jeden a może dwu...
ja
ja 26.10.2021, 11:38
O tym, co ma być remontowane w mieście, decydują ci, którzy wygrali wybory, czyli burmistrz i radni. Dotyczy to zwłaszcza koalicji, która ma większość.
wielka szkoda
wielka szkoda 26.10.2021, 20:21
wielka szkoda, że oni decydują... społeczeństwo naszego miasta już dawno wyraziło swoje oczekiwania i nie przypominam sobie wśród wielu głośnych dyskusji STADIONU LEKKOATLETYCZNEGO! Nie będę natomiast wymieniał całej, długiej listy tego na co czekamy od lat i co zresztą obiecywała TA WŁADZA również przed wyborami!
Piotr
Piotr 25.10.2021, 18:03
No chyba tylko ty będziesz przeciwny !
Żenada
Żenada 25.10.2021, 16:49
A dlaczego mówi o tym Piotr Karczewski ? Jako kto ?
Letki_atleta
Letki_atleta 25.10.2021, 20:17
Tan mniejszy na zdjęciu występuje jako polityk (obecnie przy korycie) robiący sobie PR przed zbliżającymi się dużymi krokami wyborami do sejmu. Obecnie będą wymachiwać czekami bez pokrycia (skąd my to znamy), obiecując gruszki na wierzbie, aby znowu zostać przy korycie... Po zwycięskich wyborach, ponownie będą mieli wszystkich w d**pie i będą zagarniali wszystko pod siebie, tak jak robią obecnie. Dolary przeciwko orzechom, że taki stadion w najbliższym czasie nie powstanie w Kościerzynie. Jest to ogrzewanie własnego wizerunku, na bazie lokalnych sukcesów.
Należy pamiętać, że nikt wam nie da więcej niż pis naobiecuje. Pamiętajcie, że nie należy wierzyć małym ludziom, bo maja głowę blisko d^^py...
Tomasz
Tomasz 29.10.2021, 20:16
Niscy ludzie wiele osiągnęli. Podam tylko kilka przykładów. Oto one: Łokietek, Napoleon, Sława Przybylska, A. Zaucha, B. Kozidrak, dr M. Ogórek, L. Wałąsa, prof. Lech Kaczyński, dr J. Kaczyński, Kamal Harris, M. Rodowicz i in. Podsumowując większości z nich ufam.
ja
ja 29.10.2021, 20:27
A Słowacki, Mickiewicz? Też byli niscy. ja im wierzę.

Pozostałe