Od jutra "Akcja Znicz"

  • 28.10.2021, 11:34 (aktualizacja 28.10.2021, 11:40)
  • @ admin24
Od jutra "Akcja Znicz"
Policjanci z Kościerzyny rozpoczynają przygotowania do akcji "Znicz 2021". Już od piątku na drogach będzie więcej policjantów dbających o bezpieczeństwo. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli prędkości i trzeźwości. Mundurowi zwracać będą uwagę także na stan techniczny samochodów i sposób przewożenia dzieci, a także czy kierowca i jego pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W związku ze zbliżającym się świętem zmarłych , wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu na drogach dojazdowych do cmentarza. 

Zmiana dotyczy następujących odcinków ulic :

Ulica Dworcowa od skrzyżowania z Wojska Polskiego, aż do skrzyżowania z ulicą Kapliczną - tutaj wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ulicy Dworcowej do Kaplicznej. 

Kolejna ulica ze zmienioną organizacją ruchu, to cała ulica Kapliczna i część Skarszewskiej - tutaj będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z Wojska Polskiego, aż do skrzyżowania z ul.Świętopełka. Natomiast na ulicy Markubowo zostanie czasowo wprowadzony zakaz ruchu. Zakaz ten nie będzie dotyczył mieszkańców tej ulicy.

Wprowadzone zmiany mają na celu ograniczenie ruchu pojazdów przy cmentarzu, oraz zapewnienie bezpieczeństwa pieszym.

 

 

Kierowcy muszą też pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa- po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy też o konieczności zachowania odpowiedniego odstępu między samochodami. Policjanci nie będą pobłażać tym, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Kierowcom przypominany także, iż w okresie Wszystkich Świętych na drogach w pobliżu cmentarzy, częściej niż zwykle spotkamy osoby piesze poruszające się poboczem lub jezdnią. Powinniśmy więc jechać ostrożnie i mieć na uwadze, że pieszy po zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili. Apelujemy też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Pamiętajmy, że przepisy wskazują na obowiązkowy element odblaskowy używany przez pieszego czy rowerzystę poza terenem zabudowanym po zmroku, to każdy z niechronionych uczestnik ruchu drogowego, nawet w mieście czy innej mniejszej miejscowości, także powinien go mieć by być widocznym na drodze. To rozsądna konieczność. Nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodach. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży. Przypominamy najważniejsze zasady, które pomogą nam w tym czasie:

W miarę możliwości korzystaj ze środków komunikacji publicznej. Autobusy dowiozą nas tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować.

Nie jedź samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, często są wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zwracaj uwagę na znaki drogowe. Pamiętaj - polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Samochód parkuj zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Dbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu. Osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę. Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogą one stać się łatwym łupem złodziei. Akcja będzie trwała od 29 października do 2 listopada 2021 r. 

@ admin24

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MIESZKANKA KA
MIESZKANKA KA 30.10.2021, 20:53
ZDJĘCIE CHYBA STARE TYCH RUSZTOWAŃ JUŻ NIE MA
Zorro
Zorro 28.10.2021, 21:56
GDZIE PARKINGI PRZY CMENTARZU DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH//???????

Pozostałe