Pisarka Wioletta Piasecka, gościła w Wielkim Klinczu

  • 16.11.2021, 14:49 (aktualizacja 16.11.2021, 14:55)
  • @ admin24
Pisarka Wioletta Piasecka, gościła w Wielkim Klinczu
15 listopada w bibliotece w Wielkim Klinczu odbyło się spotkanie autorskie z panią Wiolettą Piasecką, pisarką dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, książek dla młodzieży i dorosłych oraz kilku sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych.

Pani Wioletta jest absolwentką Wydziału Historyczno - Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie studiowała filologię polską, specjalizacja – literatura dla dzieci i młodzieży. Jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, książek dla młodzieży i dorosłych oraz kilku sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych.

Prowadzi spotkania autorskie na terenie całego kraju, organizowane również za granicą w Stanach ZjednoczonychFrancjiNorwegii, we Włoszech czy na Litwie

Pani Wioletta Piasecka bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z dziećmi. Dała się poznać jako niezwykle radosna i serdeczna osoba. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas III z wychowawcami oraz dodatkowo uroczystość uświetniła swą obecnością emerytowana polonistka pani Elżbieta Brzezińska prezes KPZERiI w Wielkim Klinczu. Spotkanie odbyło się w zawężonym gronie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Pisarka  opowiadała o  swoich książkach i  ich bohaterach. A szczególnie o książce pt.: „Ignaś. Opowieści patriotyczne”. Jest to opowieść o chłopcu (Ignacym Janie Paderewskim), który marzył o tym, by zostać wielkim człowiekiem i chciał zrobić coś dobrego dla Polski.

Drugą prezentowaną książką była „Faustynka. Opowieści patriotyczne”. Obie prezentowane książki to opowieści o niezwykłych ludziach, o wielkiej odwadze i patriotyzmie. Ich życie przypadło na czasy gdy Polski nie było na mapie świata, gdyż znajdowała się pod zaborami. Mimo to oboje mieli wielkie marzenie – by Polska odzyskała niepodległość.

Dzieci nie tylko słuchały z uwagą, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie zadawały ciekawe pytania. Dowiedzieli się, że warto rozwijać swoje pasje bez względu na trudności, które stoją nieraz na naszej drodze. Pani Wioletta wystąpiła z teatrzykiem kukiełkowym swojego autorstwa, przedstawiła wiersz o wesołym piesku.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły przygotowany przez siebie   upominek. Uczniowie mogli zakupić książki pisarki z dedykacją i jej autografem. Głównym celem bezpo

@ admin24

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe