Policjanci uratowali życie mężczyźnie

  • 18.11.2021, 08:59 (aktualizacja 18.11.2021, 09:10)
  • @ admin24
Policjanci uratowali życie mężczyźnie
Zdecydowane działanie, natychmiastowa reakcja i doświadczenie kościerskich policjantów i strażaków pozwoliło na uratowanie życia mężczyźnie, który zasłabł w łazience swego mieszkania. Mundurowi, wiedząc, że ważna jest każda minuta, szybko dotarli we wskazane miejsce i ocalili życie mężczyźnie

Uratowali życie mężczyźnie

15 listopada po godz. 18.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wołaniu o pomoc w mieszkaniu na jednym z osiedli na terenie Kościerzyny. O swoich obawach oficera dyżurnego powiadomił sąsiad.

Po otrzymaniu tego zgłoszenia, dyżurny jak zawsze w takich przypadkach natychmiast skierował pod wskazany adres policjantów. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze szybko pobiegli do głównych drzwi wejściowych, które jak się okazało, były zamknięte. Ponieważ z wewnątrz funkcjonariusze słyszeli głos kobiety wołającej o pomoc (mieszkanka Kościerzyny obłożnie chora nie mogła się ruszyć z łóżka), mówiąc, że jej mąż wyszedł do łazienki i się nie odzywa.

Z uwagi na bezpośrednie realne zagrożenie życia i zdrowia, policjanci powiadomili strażaków, którzy po przybyciu wyważyli drzwi. Po wejściu do mieszkania w łazience policjanci znaleźli 78-letniego mężczyznę w pozycji półleżącej na brzegu wanny. Policjanci z druhami PPSP natychmiast udzielili pomocy słabnącemu i siniejącemu mężczyźnie. Poszkodowany odmówił badania lekarskiego, ponieważ stwierdził, że czuje się dobrze. 

W tym przypadku dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Zuchwała kradzież zegarka

Ten sam patrol w pościgu zatrzymał dzień wcześniej 36-latka, który okradł 60-letnią kobietę. Policjanci odzyskali skradzionego smartwacha o wartości blisko 600 zł. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Już usłyszał zarzut kradzieży i gróźb karalnych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe