Dziesięć medali młodych karateków z Karsina

  • 22.11.2021, 10:43 (aktualizacja 24.11.2021, 13:20)
  • @ admin24
Dziesięć medali młodych karateków z Karsina
Sukcesem zakończył się start młodych karateków karsińskiej sekcji klubu „Inazuma” w XI Pucharze Pomorza w Karate Tradycyjnym. W tym ogólnopolskim turnieju który odbył się w hali 100-lecia w Sopocie, wystartowało ponad 200 zawodników z 17 klubów karate tradycyjnego.

Wychowankowie trenera Marka Szycy zdobyli tam 10 medali, w tym 4 złote, cztery srebrne i 2 brązowe, plasując się na 6. miejscu w klasyfikacji punktowej. Młodzi karatecy z Karsina bez kompleksów walczyli z rywalami z dużych klubów o długich tradycjach z Gdańska, Gdyni, Lublina, Włocławka, Wejherowa, Ozorkowa czy Bytowa. Wielu z nich pozostawili w pobitym polu, zasłużenie wdzierając się do strefy medalowej. Zaprezentowali się w konkurencji kata, kumite oraz w trudnym wyzwaniu jakim jest konkurencja fuku-go. 

Organizatorem zawodów nad którymi patronat objął Polski Związek Karate Tradycyjnego był Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku i Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie. 

 

Świetny występ okraszony medalami

 

Zawody rozegrano we wszystkich kategoriach wiekowych od dzieci do seniorów. Na matach hali w Sopocie zaprezentowali się także oldboye, znajdujący się w wieku emerytalnym. Dodało to kolorytu całemu turniejowi, pokazując, że na uprawianie karate nigdy nie jest za późno. Liderami karsińskiej sekcji klubu „Inazuma” tym razem byli: Wiktoria Janauis Święćkowska, która zdobyła złoto w kumite i srebro w kata oraz Adrian Szyca – zdobywca dwóch złotych medali, w fuku-go i kumite oraz brązowego w konkurencji kata. Czwarty złoty medal dla reprezentantów powiatu kościerskiego zdobyła Antonina Czarnowska w konkurencji kata. Ponadto srebrne medale wywalczyli: Piotr Pawlak, Maja Narloch i Jakub Kasprzykowski – wszyscy w kata.  Brązowy medal wywalczył Wojciech Florek w konkurencji kumite. Warto dodać, że 4. punktowane miejsce zdobyła Wiktoria Narloch w kata. Ponadto w zawodach zaprezentowali się jeszcze: Paweł Pawlak, Anna Erdman, Maria Bernady, Marta Zgoda, Sebastian Hering i Piotr Jarząbek, jednak tym razem nie zdołali wywalczyć miejsca na podium. 

@ admin24

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 23.11.2021, 07:45
Gratulacje. Oss.

Pozostałe