Ostatni dzwonek na wniosek o „300 plus”

  • 23.11.2021, 16:02 (aktualizacja 23.11.2021, 16:39)
  • @ admin24
Ostatni dzwonek na wniosek o „300 plus”
Do tej pory środki na wyprawką szkolną w ramach programu „Dobry start” otrzymało ponad 282,2 tys. dzieci z naszego województwa. Łączna kwota wsparcia przekroczyła 84,6 mln zł. Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku, powinny się pośpieszyć. Mają na to czas do końca listopada.

Od tego roku wypłatę i obsługę świadczenia w ramach programu „Dobry start” przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zmieniły się również zasady wnioskowania o wsparcie i sposób jego wypłaty. Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu [email protected] bądź przez bankowość elektroniczną. Pieniądze są wypłacane jedynie na rachunek bankowy. Pomorskie oddziały ZUS przekazały już ponad 282 tys. świadczeń na ponad 84,6 mln. zł. Weryfikacja wniosków oraz wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. automatycznie.

Jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20 lub 24 roku życia (jeśli posiada orzeczenie  o niepełnosprawności). Jego celem jest zakup niezbędnych materiałów do nauki.

Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o środki na wyprawkę szkolną mają czas do 30 listopada. Aby to zrobić niezbędny jest dowód osobisty, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli takie jest wystawione. Konieczny jest również PESEL dziecka oraz nazwa i adres szkoły do której uczęszcza.    W razie potrzeby pracownicy ZUS pomogą w wypełnieniu wniosku.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe