Podwyżka pensji dla burmistrza Kościerzyny. Teraz zarobi 16 820 zł

  • 25.11.2021, 14:49 (aktualizacja 26.11.2021, 12:21)
  • @ admin24
Podwyżka pensji dla burmistrza Kościerzyny. Teraz zarobi 16 820 zł
Było 9 tys. 948 zł, będzie - 16 tys. 820 zł. brutto.Uchwałę w tej sprawie podjęli kościerscy radni na środowej (24.11.) sesji. Zmiany uposażenia to efekt nowego prawa, które umożliwia tak znaczące podwyżki wynagrodzeń dla prezydentów miast, starostów, burmistrzów i wójtów.

Projekt uchwały w sprawie podwyższenia uposażenia burmistrza Kościerzyny zgłosiła na wczorajszej sesji przewodnicząca rady - Helena Kaszubowska - Nitz. Swoją decyzję uzasadniła radnym w postaci prezentacji za lata: 2016 - 2021, która wskazywała na wielkość pozyskanych dofinansowań oraz dużą liczbę inwestycji. Z przedstawionych danych wynika, że  wartość zadań inwestycyjnych opiewa na kwotę 170 mln 200 tys. zł, z czego 103 mln 700 tys. stanowią środki zewnętrzne. W związku z tym postanowiono podnieść wynagrodzenie burmistrza do kwoty 16 tys. 820  zł.

Przed głosowaniem swoje uwagi zgłosił radny Kazimierz Stoltmann , który miał zastrzeżenia, nie do kwoty wynagradzania dla burmistrza, ale do "stylu wprowadzenia zmian" w projekcie uchwały. Ostatecznie za jej przyjęciem opowiedziało się 13 radnych, nikt nie był przeciwny, a trzy osoby wstrzymały się od głosu.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu 2 dni temu, 08:23
perfidny plan pisu polega na skłóceniu włodarzy z mieszkańcami za pomocą obowiązkowych podwyżek
https://businessinsider.com.pl…
Do do jana
Do do jana 27.11.2021, 22:24
Żeby było pięknie i schludnie, musi być najpierw budowa. Po nocy przyjdzie i pewnie że słoneczkiem.
Do jana
Do jana 27.11.2021, 20:04
Chyba najwięcej na tym zarobił KOS
Eko i PUBR przy inwestycjach a os 1000lecia nic tylko roczny balagan i błoto
Jan
Jan 26.11.2021, 22:38
Od 30 lat nie zainwestowano przy 1000 - lecia żadnych powanych pieniędzy. Majewski zainwestowała wam kilkanaście milionów, a wy narzekacie ? Wstyd.
do Janka
do Janka 26.11.2021, 22:34
Ale ty jesteś do tyłu. Poczytaj nieco. Burmistrz Majewski od blisko 40 lat najmniej zadlużył miasto. Dokształć się. ikt go nie przebija.
ja
ja 26.11.2021, 20:10
W mojej ocenie bez wątpienia to najgorszy burmistrz w historii naszego miasta. Merytorycznie, wizerunkowo i charakterologicznie. Mimo to podwyżka przyznana słusznie - urząd nie może być dziadowski.
PRACOWNIK
PRACOWNIK 26.11.2021, 14:06
BARDZO JESTEM CIEKAWA, CZY PRZEŁOZĄ SIĘ TE PODWYŻKI NA SZEREGOWYCH PRACOWNIKÓW, BO TO ONI PRACUJĄ NA MAJEWSKIEGO
Xxx
Xxx 26.11.2021, 13:32
Za tak zrobioną robote i w takim tempie co robią Urząd Marszałkowski nie powinien ani grosza finansować do os 1000lecia
Wiktor
Wiktor 26.11.2021, 12:48
Za organizację prac na Oś. 1000-lecia Burmistrz powinien przez rok pracować za darmo a nie taka podwyżka.
Jacek
Jacek 26.11.2021, 09:09
No i na wykonczenie pietra bedzie i może na jakis porządny opal wystarczy bo jak pan burmistrz rano rozpali to az czarno z komina
kacper
kacper 25.11.2021, 21:50
a Redakcja nic nie mówi o swojej głównej sponsorce. Alicji Ż. czy tam się nic nie dzieje, czy tam jest wszystko przejżyste?
J. Polski trudna język
J. Polski trudna język 26.11.2021, 16:22
Przejrzyste jest, namomiast przejżyste na pewno nie
Janek
Janek 25.11.2021, 21:44
To nagroda za czynny udział w zadłużaniu naszego społeczęństwa u zagranicznych lichwiarzy. Jeszcze tylko ochroniarzy mu brakuje - też na nasz koszt, a co. Przegłosujcie, bo przecież należy się !
mieszkaniec
mieszkaniec 25.11.2021, 19:52
do Pana Burmistrza listopad 2021rok się kończy a jak wygląda praca na os 1000 lecia przy takiej pracy i co robią to do listopada 2022 roku chyba potrwa rozkopane i błoto oświetlenia b rak tylko słupy stoją i nic więcej tylko kasa a roboty brak
Ja
Ja 25.11.2021, 18:54
No brawo. Aż włos się jeży na głowie. Ale teraz bynajmniej wiem, że mogę się zgłosić do Pana burmistrza po pieniążki na nowe obuwie dla całej mojej rodziny bo przez tą jego rewitalizację osiedla (która chciałbym zaznaczyć napewno jest potrzebna tylko strasznie to wszystko bez jakiejkolwiek logiki i pomyślunku) wszelkie obuwie które posiadaliśmy zostało już zniszczone
Jan
Jan 27.11.2021, 22:21
Idź do starost. Ona zarabia 3000 zł więcej i może cię wspomóc.n
ja
ja 26.11.2021, 22:32
Burmistrz ma 9-osobową rodzinę. Będziesz miał tupet chodzić do niego po pieniądze? Ja nie wazmę ani złotówki, nie od niego, chociaż go lubię i znam. Mam mniejszą rodzinę i mam swój honor.
t
t 25.11.2021, 18:13
Brawo Majewski. Mamy zadłużenie 33 mlnmln. Wydaje mi się, że najniższe od 10-13 lat. Dobrych menadżerów na pewno należy nagradzać. Co do podwyżki, to wydawała mi się za duża, ale przypomniałem sobie o "Nowym Ładzie", zmianie podatków. Zarabiający więcej jak Majewski zapłaci większe podatki. Z 16 200 zł powinno burmistrzowi zostać ok. 10 100 zł. Wniosek nasuwa mi taki, że na pensja w sam raz za 1,5 etatu pracy.
RR
RR 25.11.2021, 15:59
Wnioski o środki zewnętrzne piszą pracownicy... Podwyżka ok, ale o taką kwotę? Ostatnio była podjęta uchwała o wzrost podatków, rzekomo ze względu na inflację, a teraz okazuje się że pensja Burmistrza będzie o kilka tysięcy większa... I co ludzie mają myślec?
ktoś
ktoś 25.11.2021, 15:40
Jprdl. Tyle kasy ??? Przecież to ślużba ma być ?

Pozostałe