19.900 zł brutto - tyle wyniesie nowa pensja Starosty Kościerskiego

  • 26.11.2021, 09:40 (aktualizacja 26.11.2021, 12:21)
  • @ admin24
19.900 zł brutto - tyle wyniesie nowa pensja Starosty Kościerskiego koscierzyna24.info
Do tej pory starosta Alicja Żurawska zarabiała 10 600 zł brutto. Po zmianach będzie to 19 900 zł. Decyzje o podwyżce podjęli radni podczas sesji uchwalając zmiany w budżecie. Ten sam dokument przewiduje także podwyżki dla .... radnych.

O podwyżce uposażenia dla Alicji Żurawskiej dyskutowano na ostatniej sesji. Zmiany są regulowane nowelizacją ustawy o pracownikach samorządowych, która w zasadzie narzuca nową wysokość uposażenia. Argumentem przemawiającym za podwyżką były osiągnięcia obecnego starosty, które zaprezentował przewodniczący Marcin Modrzejewski . Jednym z najważniejszych było zmniejszenie zadłużenia samorządu z 40 mln zł do 19,3 miliona złotych w chwili obecnej.

Podczas głosowania prawie wszyscy radni byli za podjęciem uchwały ,tylko 1 osoba wstrzymała się od głosu.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zygfryd
Zygfryd 29.11.2021, 11:54
Ciekawe czy pracownikom Starostwa wskoczyły podwyżki, bo w głównej mierze to od nich zależy działanie Urzędu ;)
Gal Anonim
Gal Anonim 29.11.2021, 11:59
Oczywiście, że bez podwyżek. Nie należy się zwykłym urzędasom.
Ja
Ja 27.11.2021, 22:14
Prawie 20 000 zł to duża przesada. To, że jest ładna to nie argument. Wójt i burmistrz wzięli 1600-3000 zł mniej. Czy to skok na kasę? Jak myslicie? Blisko 90% podwyżki?
Grześ
Grześ 28.11.2021, 09:44
Kolego gdyby czynnikiem determinującym wynagrodzenie miała być uroda - porównując ze wspomnianymi włodarzami - to dostałaby dwa razy taką podwyżkę :) . A już poważnie i merytorycznie - w przeciwieństwie do wspomnianych włodarzy Panią Żurawską bronią jej znaczące sukcesy. 110 milionów pozyskanych na inwestycje, 20 milionów spłaconego zadłużenia (spadek o 40 procent) i 85 kilometrów wyremontowanych dróg. Uważam, że nasi włodarze dostali adekwatnie do swoich osiągnięć. Twoja wrzutka i ukierunkowane pytanie na dyskusję mającą deprecjonować Panią Żurawską to celowy, nieudolny zabieg socjotechniczny obliczony na wzbudzenie niezdrowych społecznych emocji. Łatwo to wytłumaczyć - zapewne masz pokraczny życiorys, niezrealizowane marzenia i mnóstwo kompleksów. Bierz przykład z Kobity - to Cię uleczy; nie jad i zawiść.
jola
jola 27.11.2021, 14:50
fajna babka
Mi
Mi 26.11.2021, 19:43
Już mogli się nie szczypać i zaokrąglić do 20.000... :)
Brawo
Brawo 26.11.2021, 16:14
Brawo Starosta Alicja, najlepsza starosta Koscierska od 1999 roku. Teraz nie wstydzę się że mieszkam w tym powiecie
Ale kasa
Ale kasa 26.11.2021, 13:15
Dlaczego dzisiejsi włodarze wygrali poprzednie wybory ? Bo nie było konkurencji. Teraz jest o co walczyć - w sumie o 1 194 000 zł za całą kadencję. No....no....
Pamietam
Pamietam 26.11.2021, 16:19
Mylisz się, konkurencja była, ale słabiutka. Andrzej Hinca był kontrandydatem w powiecie.
olo
olo 27.11.2021, 14:51
Ten bezjajec ? Teraz pojawią się prawdziwi kandydaci
Ola
Ola 26.11.2021, 13:13
Teraz to jest nasza nowa Dulkiewicz
Obserwator
Obserwator 26.11.2021, 12:36
Niektórzy byli samorządowcy już grzeją buty do wyścigu. A jeden z nich jest bardzo blisko pani Alicji 🤔
ja
ja 26.11.2021, 18:19
Nasz powiatowy Napoleon stołków za grosze nie chciał. Teraz to już będzie całkowicie inna opowieść :)
Wyborca
Wyborca 26.11.2021, 12:34
No to teraz na stanowisko starosty będzie kolejka. Oj wybory będą ciekawe. Jest się o co bić.
Waldek
Waldek 26.11.2021, 12:33
Urzędnicy tyrają a włodarze zbierają laurki. Hipokryzja do kwadratu
On
On 26.11.2021, 12:32
Jprdl - ile ? Przecież Dulkiewicz zarabia 20.000 zł
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu 26.11.2021, 09:53
Pensja godna dobrego samorządowca i managera. Moim zdaniem większość pracowników starostwa i podległych placówek powinna dostać podwyżki bo za sukcesami muszą iść lepsze wynagrodzenia.

Pozostałe