Policjanci w pościgu odzyskali skradziony samochód

  • 26.11.2021, 12:22
  • @ admin24
Policjanci w pościgu odzyskali skradziony samochód
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bytowie po pościgu zatrzymali mężczyznę, mieszkańca Słupska, który ukradł audi A6 w Kościerzynie. Śledczy przesłuchali 25-latka, który usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. O jego losie zadecyduje sąd.

We wtorek (23.11.2021 r.) ok. godz. 23.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca naszego powiatu o kradzieży samochodu audi A6 o wartości 10 tys. zł. Policjant natychmiast zarządził blokady dróg na terenie województwa pomorskiego. W Bytowie patrol ruchu drogowego zauważył skradziony samochód, który nie zatrzymał się do kontroli.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. W centrum miasta zmusili przestępcę do zatrzymania się. Złodziej wysiadł z samochodu i zaczął uciekać ulicami miasta. Po kilkuset metrach policjanci zatrzymali go.

Sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec Słupska, w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ustalili również, że 26-latek kilka dni wcześniej ukradł plecak wraz z kluczykami i dokumentami od samochodu.

Okazało się, że mężczyzna prowadził skradziony samochód po użyciu alkoholu oraz posiada sądowny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek w prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz złamanie zakazu prowadzenia samochodów. Podejrzanego przesłuchał też prokurator. O jego losie zadecyduje sąd.
Sprawa jest rozwojowa.

Śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności, ustalają, czy sprawca ma na swoim koncie inne kradzieże. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe