Od dziś dodatkowe obostrzenia. Kogo dotyczy kwarantanna i gdzie są mniejsze limity?

  • 01.12.2021, 12:40 (aktualizacja 01.12.2021, 12:43)
  • Źródło: pomorskie.eu
Od dziś dodatkowe obostrzenia. Kogo dotyczy kwarantanna i gdzie są mniejsze…
W związku z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa nazwanej omikron podjęto decyzję o wprowadzeniu dodatkowych restrykcji. Będą obowiązywać od 1 do 17 grudnia 2021 r. Co się zmieni?

Informacje o zmianach przekazał podczas konferencji prasowej, która odbyła się 29 listopada 2021 r. minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jakie regulacje?

Będzie obowiązywać zakaz lotów do Polski z: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe. Osoby wracające z tych państw zostaną objęte 14-dniową kwarantanną bez możliwości jej skrócenia. Natomiast przyjeżdzający ze strefy non Schengen także będą objęci 14-dniową kwarantanną. Jej zdjęcie będzie możliwe po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR wykonanego 8. dnia po przekroczeniu granicy.

Ponadto, zmienią się limity osób m.in.: w instytucjach kultury, kościołach, obiektach sportowych, hotelach i restauracjach. Obłożenie będzie wynosić 50 proc.

Natomiast tam, gdzie limity były 10 m kw na osobę zostaną podniesione do 15 m kw na osobę. Dotyczy to np.: sklepów, siłowni, targów, wystaw i kongresów.

Ponadto, w zgromadzeniach limit wyniesie 100 osób. Dotyczy to m.in.: wesel, komunii, styp, spotkań i dyskotek. Wydarzenia sportowe poza obiektami będą mogły gromadzić maksymalnie do 250 osób. Co ważne, osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w wyznaczonych limitach.

Co pozostało?

Nadal istnieje obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych. Chodzi m.in. o: komunikację miejską, sklepy, urzędy, instytucje kultury, kościoły. Przypomniano też o dystansie i dezynfekcji rąk oraz wietrzeniu pomieszczeń.

Źródło: pomorskie.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czuj czuwaj
Czuj czuwaj 02.12.2021, 11:41
liczba dnia
502 - tyle niepotrzebnych śmierci w ciągu doby spowodował COVID i brak szczepień
co 2,8 minuty umierał człowiek chory na COVID
TRAGEDIA goni TRAGEDIĘ
Haha
Haha 02.12.2021, 11:17
Jaka jest najtrafniejsza definicja „eksperta"? : „to ktoś, kogo głównym zadaniem jest regularne tłumaczenie (za opłatą), dlaczego on sam i jego koledzy pomylili się w swoich przewidywaniach"
olo
olo 02.12.2021, 11:17
Znowu "eksperci" straszą pandemią

Pozostałe