czwartek, 28 marca 2024 20:11

Sukces uczennicy z Wielkiego Klincza

W sobotę 20 listopada 2021 r. na krytej pływalni w Aqua Centrum w Kościerzynie po raz pierwszy odbyły się zawody o randze krajowej – Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Podczas zawodów rozegrano 4 konkurencje indywidualne i sztafetę. Znakomicie zaprezentowała się uczennica Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu - Anna Szybalska z klasy 7c

Zawodniczka wywalczyła  miejsce w pierwszej dziesiątce w kategorii Młodzików (12 – 13 lat). Ponadto w konkurencji -100 m ratowanie manekina w płetwach, w kategorii "Młodzik", Anna Szybalska finiszowała na 6 pozycji.

Warto podkreślić, że zawody te były organizowane na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy udział zawodników z całego kraju, z najsilniejszych klubów w Polsce.  Ponadto, w trakcie zawodów, padło kilka nowych rekordów Polski.

Należy zaznaczyć, że jest to wyjątkowy rok dla naszej pływaczki, bowiem w tym roku sięgnęła ona po kilka medali i nadal zdobywa wspaniałe miejsca. Warto przybliżyć w tym miejscu osiągnięcia Ani. Na podium stanęła już w maju 2021 w Gdańsku, zajmując I miejsce w konkurencji 4x25m holowanie manekina w I Rundzie pomorskiej ligi ratownictwa wodnego. Natomiast w Miastku, w tym samym czasie zajęła I miejsce w konkurencji 100 m ratowanie manekina z pasem oraz III miejsce w konkurencji 100 m z przeszkodami  w II Rundzie pomorskiej ligi ratownictwa wodnego. Kolejny sukces odniosła w Szczecinie podczas 54 letnich Mistrzostw Polski w ratownictwie Wodnym w czerwcu 2021 r., zajmując III miejsce w konkurencji 100 m ratowanie manekina z pasem. W październiku 2021 r. również stanęła na podium zdobywając I miejsce w konkurencji 100 m ratowanie manekina z pasem oraz III miejsce w konkurencji holowanie manekina w płetwach w III Rundzie pomorskiej ligi ratownictwa wodnego w Kościerzynie.

To jednak nie koniec sukcesów Ani. W zawodach pływania w płetwach zdobyła również medale i stanęła wielokrotnie na podium. Jej sukcesy rozpoczęły się już we wrześniu, gdzie podczas Mistrzostw Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach zdobyła I miejsce w konkurencji 800 m w sztafecie. Podczas Okręgowych Zawodów w pływaniu w Kościerzynie w październiku 2021 r., znowu stanęła na podium, zajmując dwukrotnie II miejsce w kategorii 400m Gf oraz 100 m sf. Pod koniec października podczas III Rundy Klubowego Pucharu Polski w Kościerzynie, ponownie nasza uczennica stanęła na podium. Wywalczyła I miejsce w kategorii 4x50 m w sztafecie, II miejsce 4x100 m w Gf oraz III miejsce w konkurencji 400 m sf.