Chciała się otruć. Policjanci zdążyli z pomocą

  • 06.12.2021, 21:03
  • @ admin24
Chciała się otruć. Policjanci zdążyli z pomocą
Policjanci z kościerskiej komendy Policji otrzymali zgłoszenie o tym, że 15-latka, chciała popełnić samobójstwo i połknęła dużą ilość silnych tabletek antydepresyjnych. Dzięki błyskawicznej akcji i dotarciu do poszkodowanej w porę udzielili pomocy przedmedycznej i do momentu przyjazdu karetki monitorowali stan poszkodowanej.

W zeszłym tygodniu mundurowi kościerskiej komendy Policji otrzymali informację o 15-latce, która targnęła się na swoje życie. Na miejsce interwencji oficer dyżurny skierował sierż. sztab. Mateusza Podolskiego  i sierż.sztab. Macieja Wesołowskiego. Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. Funkcjonariusze wbiegli do mieszkania i na czas dotarli do 15-latki, którą zastali w pozycji półsiedzącej na podłodze. Dziewczyna znajdowała się w złym stanie psychofizycznym. Policjanci udzielili jej pomocy przedmedycznej. Mundurowi wezwali do mieszkania pogotowie ratunkowe i do momentu przyjazdu karetki monitorowali stan nastolatki. Dziewczyna została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala i trafiła pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. 

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe