Ponad 80 rodzin z województwa pomorskiego czeka na pomoc

  • 08.12.2021, 14:55 (aktualizacja 08.12.2021, 15:52)
  • @ admin24
Ponad 80 rodzin z województwa pomorskiego czeka na pomoc Szlachetna Paczka
Mimo wyjątkowo trudnego roku wolontariusze Szlachetnej Paczki po raz kolejny dotarli do tysięcy potrzebujących rodzin, dla których hasło: „Nie mam się w co ubrać” – to smutna prawda. Tak jak u pani Aliny, 79-letniej seniorki, która marzy o ciepłej kurtce na zimę. W województwie pomorskim brakuje jednak darczyńców, dlatego aż 87 rodzin może nie otrzymać wsparcia. Darczyńcą może zostać każdy. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, wybierz rodzinę i pomóż najbardziej potrzebującym ze swojej okolicy!

Wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli do tysięcy osób i rodzin z całej Polski: do opuszczonych, samotnych, dotkniętych nagłą tragedią. Wiemy już, że ponad 15 000 rodzin w skali całego kraju otrzyma pomoc. W województwie pomorskim wciąż jednak są tacy, którzy w tym roku mogą zostać bez wsparcia.   

 

Nikt nie powinien zostać sam. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, to już ostatni moment! 

 

 

Wielka mobilizacja – zostało tylko kilka dni!

 

W województwie pomorskim na pomoc czeka m.in. pani Beata, która straciła ostatnią bliską osobę i została sama ze swoją niepełnosprawnością i samotnością w wielkim domu. Prosi o tonę węgla, żywność trwałą i środki czystości – w zimie nie zawsze ma możliwość dotarcia do sklepu.

 

Takich osób jest jeszcze 87. Nie pozwólmy, żeby zostali bez pomocy. 

 

Obawa o to, czy wystarczy pieniędzy na jedzenie – mnie, moim najbliższym, moim dzieciom – to codzienna zmora 2 mln Polaków. Aż tylu z nas żyje poniżej granicy skrajnego ubóstwa, czyli w warunkach stałego zagrożenia dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Za mniej niż dwadzieścia złotych dziennie. Historie takich osób, którym wciąż można pomóc, znajdziesz na www.szlachetnapaczka.pl.

 

W tym trudnym, obciążonym pandemią i społecznymi problemami roku, potrzebujących jest więcej. Do tysięcy z nich dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki, ale wsparcie nie będzie możliwe bez darczyńców. A tych brakuje. Pomóc może każdy! To ostatni moment, bo do Weekendu Cudów – czasu, kiedy Paczki docierają do potrzebujących – zostało zaledwie kilka dni! 

 

Nie pozwólmy, by takie osoby jak pani Beata z województwa pomorskiego zostały bez pomocy. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę.   

   

 

Dlaczego warto pomóc? 

 

– Wolontariusze Szlachetnej Paczki jeszcze w zeszłym tygodniu docierali do rodzin. Wiemy, że biedy i problemów, z którymi mierzą się potrzebujący, jest w tym roku więcej. Wciąż napływają do nas nowe historie – nie chcemy nikogo pozostawić bez wsparcia – apelują organizatorzy Szlachetnej Paczki. 

 

Teraz liczy się każdy dzień i każda godzina. Razem możemy sprawić, by już w nadchodzącą sobotę i niedzielę, czyli w tzw. Weekend Cudów wszystkie rodziny ze Szlachetnej Paczki otrzymały pomoc. Dzięki Tobie ten czas może być pełen radości, wzruszeń i cudów – dla wszystkich. 

 

Wciąż 87 rodzin z naszego województwa czeka na swoich darczyńców. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, to ostatni moment, by im pomóc! 

 

 

Wybierz rodzinę, jeszcze nie jest za późno! 

 

Boisz się, że zostało za mało czasu i nie zdążysz przygotować Szlachetnej Paczki? Nie jest za późno! Najważniejsze, żeby wszystkie potrzebujące rodziny znalazły swoich darczyńców, żeby poczuły się ważne, zauważone, a dostarczona, mądra pomoc dała im poczucie oddechu w tych trudnych czasach.

 

W większości Szlachetnych Paczek są produkty pierwszej potrzeby, które można kupić w pobliskim sklepie i dostarczyć w Weekend Cudów. Pozostałe rzeczy, te bardziej specjalistyczne lub wielkogabarytowe, można dostarczyć też w późniejszym terminie, umawiając się z wolontariuszem wybranej rodziny. Pomoc nadal ma szansę dotrzeć do potrzebujących przed świętami. W skoordynowaniu Paczek pomogą też wolontariusze Szlachetnej Paczki, darczyńcy zawsze mogą liczyć na ich rady, podpowiedzi. Dodatkowo na stronach Paczki znajdziesz szereg podpowiedzi, jak w krótkim czasie przygotować pomoc.

 

Zostało tylko kilka dni. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę. 

 

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe