41 mandatów karnych za brak maseczki

  • 14.12.2021, 11:56
  • @ admin24
41 mandatów karnych za brak maseczki
Tylko w ostatni weekend policja w całym kraju nałożyła ponad 12,6 tys. mandatów za brak maseczek w miejscach publicznych. Wzmożone kontrole mają potrwać aż do świąt. W powiecie kościerskim policjanci wystawili 41 mandatów karnych, pouczyli 123 osoby i sporządzili 2 notatki o ukaranie do sądu.

Czas, gdy tylko pouczaliśmy, się skończył – mówią policjanci a więc mandatów za łamanie obostrzeń covidowych będzie coraz więcej.

Mundurowi prowadzą stałe kontrole w galeriach handlowych, w ramach których zwracają uwagę na to, czy klienci zasłaniają usta i nos, a także, czy zachowują bezpieczny odstęp między sobą. Funkcjonariusze reagują za każdym razem kiedy zobaczą, że ktoś lekceważy obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19. Pamiętajmy, że wirus wciąż jest groźny i nie stosując się do obowiązujących przepisów, możemy się nim zarazić. Każdy, kto będzie ignorował przepisy, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną -mówi rzecznik kościerskiej policji Piotr Kwidziński
 

Jednym z głównych miejsc policyjnych kontroli są teraz sklepy i galerie handlowe. I w okresie przedświątecznym policyjne patrole mają coraz częściej zaglądać do takich miejsc.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czuj czuwaj
Czuj czuwaj 15.12.2021, 16:09
W ciągu doby 669 osób zmarło na COVID oraz z braku szczepienia to rekord bo co 2 minuty umierał człowiek.
https://portal.abczdrowie.pl/p…
Uczciwy
Uczciwy 14.12.2021, 19:14
Przepisy prawa obowiązują każdego, również tych, którzy powinni stać na straży prawa i proszę o tym nie zapominać. Wykonywanie poleceń służbowych jest obowiązkiem, który ma zastosowanie tylko wówczas, gdy jest wykonywany wyłącznie z zachowaniem przepisów prawa, natomiast w przypadku polecenia łamiącego prawo - nie należy go wykonywać, gdyż osoba wykonująca takie polecenie staje się również osobą łamiącą prawo.
O tym należy przede wszystkim pamiętać będąc policjantem.

Art. 27. [Ślubowanie]
1.
Przed podjęciem służby policjant składa ślubowanie według następującej roty:
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".
Janek
Janek 14.12.2021, 22:10
Jakoś dziwnie nawet słowem się nie zająkniesz, że to właśnie pseudo "władza" samowybierana na podstawie "jedynek", czyli pierwszych miejsc na listach wyborczych łamiąca wszelkie ustanowione wcześniej prawo z konstytucją zwłaszcza ustanawiając swoje urojone rozporządzenia (jakoby były one najważniejsze) jest nawiększym zagrożeniem dla naszego narodu!!!
Kolejna bomba prawdy : https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 14.12.2021, 21:50
"wnikliwy kaszubie", podpisujący się różnymi nick'ami systemowy srollu - ty się uważasz za uczciwego?? Wobec kogo, pytam - sponsorów z pejsami ?? Maski chronią wyłącznie przed mandatem i mają na celu destrukcyjny we wzajemnych relacjach efekt terroru psychologicznego !
Janek
Janek 14.12.2021, 14:50
Za wystawione mandaty wystawią kolejne patrole w celu nałożenia jeszcze więcej mandatów (tudzież przyciśnięcia kolanem i psiknięcia gazem w oczy). Terror musi się sam finansować...

Pozostałe