Od 1 lutego powinno stanieć paliwo i żywność

  • 12.01.2022, 12:09
  • @ admin24
Od 1 lutego powinno stanieć paliwo i żywność pixabay.com
Od lutego mniej zapłacimy za paliwo na stacjach benzynowych. Premier poinformował, że od 1 lutego na pół roku VAT na paliwa będzie obniżony z 23 do 8 procent. Do zera spadnie też VAT na żywność

"Już od 1 lutego na sześć miesięcy, czyli do końca lipca, wdrażamy nowe, kolejne rozwiązania. Z 23 proc. na 8 proc. chcemy obniżyć VAT na paliwo. To będzie fundamentalna zmiana cenowa" - obiecuje premier Morawiecki
 

Po obniżce akcyzy paliwa powinny spaść o 60 - 70 gr na litrze.
Taki ruch zdaniem premiera powinien spowodować obniżenie cen w sklepach. Szef rządu zaapelował by sprawdzać, czy handlowcy rzeczywiście obniżają ceny produktów.
 
Wcześniej obniżono stawkę VAT na gaz ziemny z 23 proc. do 8 proc., zniesiono akcyzę na energię elektryczną i obniżono stawkę VAT na energię elektryczną z 23 na 5 proc. oraz obniżono VAT na ciepło systemowe z 23 do 8 proc. Rozwiązania te mają obowiązywać od stycznia do marca. 
 
 W piątek Główny Urząd Statystyczny poinformował, że  w grudniu 2021 roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych w Polsce były o 8,6 procent wyższe niż w tym samym okresie 2020 roku. Oznacza to , że jest ona najwyższa od 21 lat.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe