Kto zyska na zniknięciu "Lotosu" z mapy pomorza ?

  • 13.01.2022, 14:05 (aktualizacja 13.01.2022, 15:47)
  • @ admin24
Kto zyska na zniknięciu "Lotosu" z mapy pomorza ? pomorskie.eu
Fuzja PKN Orlen z Lotosem jest już prawie pewna. Marka Lotos zniknie z mapy pomorza. Jej beneficjentami mają być koncerny MOL oraz Saudi Aramco. Do sprawy odniósł się marszałek Mieczysław Struk w briefingu prasowym zwołanym w dniu dzisiejszym.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek na środowej konferencji ogłosił przyszłość fuzji koncernu z Lotosem. Zgodnie z warunkami narzuconymi przez Komisję Europejską, 417 stacji przejmie węgierski MOL, który już zapowiada , że wszystkie stacje zmienią swoją markę. Część udziałów w rafinerii Lotosu natomiast przejmie światowy gigant paliwowy- Saudi Aramco, a bazy paliw - Unimot.
Węgrzy przejmą ponad 400 stacji, a Saudowie - udziały w rafinerii.  

Ostrych słów nie szczędzi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, który całą transakcję nazywa "rozbiorem dobrze funkcjonującej firmy".
Swojej krytyki nie szczędził też wiceprezydent Gdańska Piotr Borawski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mark
mark Wczoraj, 21:57
bardzo to przykre jak, jako Pomorskie, jesteśmy okradani przez mściwe karły. im u nas gorzej tym ci ludzie sa bardziej zadowoleni.
Zibi
Zibi Wczoraj, 19:51
WielebnyAnus jesteś idio_tą
Janek
Janek Wczoraj, 20:48
Uwierzycie drodzy państwo, że poniższe posty pochodzą wyłącznie od jednej osoby, starającej się nam wstrzyknąć za wszelką cenę prepraty modyfikacji genetycznej mrna? To systemowy lobbysta zadawający pytanie i sam sobie odpowiadający, Do prawdy dajecie się na to nabrać?
WielebnyAnus
WielebnyAnus 2 dni temu, 05:59
To skandal! Jak rząd, który twierdzi że jest Polski, może działać przeciwko Polsce? Sprzedali się putinowi! Pisowskie komuchy i złodzieje!
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 2 dni temu, 11:42
Najgorzej, gdy wypowiadają się dyletanci i ignoranci, którzy nie mają pojęcia na temat, w którym zabierają głos. Tak się składa, że kupując ropę od Saudi Aramco, Polska w tym momencie nie kupuje ropy od ruskich. To tylko jedna z wielu "ciekawostek" specjalnie dla Ciebie WielebnyAnus.

Pozostałe