Kto zyska na zniknięciu "Lotosu" z mapy pomorza ?

  • 13.01.2022, 14:05 (aktualizacja 13.01.2022, 15:47)
  • @ admin24
Kto zyska na zniknięciu "Lotosu" z mapy pomorza ? pomorskie.eu
Fuzja PKN Orlen z Lotosem jest już prawie pewna. Marka Lotos zniknie z mapy pomorza. Jej beneficjentami mają być koncerny MOL oraz Saudi Aramco. Do sprawy odniósł się marszałek Mieczysław Struk w briefingu prasowym zwołanym w dniu dzisiejszym.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek na środowej konferencji ogłosił przyszłość fuzji koncernu z Lotosem. Zgodnie z warunkami narzuconymi przez Komisję Europejską, 417 stacji przejmie węgierski MOL, który już zapowiada , że wszystkie stacje zmienią swoją markę. Część udziałów w rafinerii Lotosu natomiast przejmie światowy gigant paliwowy- Saudi Aramco, a bazy paliw - Unimot.
Węgrzy przejmą ponad 400 stacji, a Saudowie - udziały w rafinerii.  

Ostrych słów nie szczędzi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, który całą transakcję nazywa "rozbiorem dobrze funkcjonującej firmy".
Swojej krytyki nie szczędził też wiceprezydent Gdańska Piotr Borawski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tymo
Tymo 17.01.2022, 09:17
Przejęcie kadłubka Lotosu nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Cena uzyskana za sprzedaż reszty jest bardzo niska. Wpuszczanie zagranicznej konkurencji kosztem wyzbycia się narodowego majątku bez sensu. Tylko rządzący nie potrafią się przyznać przed suwerenem, że im nie poszło. Kolejny koszt funkcjonowania tego rządu liczony w miliardach.
mark
mark 15.01.2022, 21:57
bardzo to przykre jak, jako Pomorskie, jesteśmy okradani przez mściwe karły. im u nas gorzej tym ci ludzie sa bardziej zadowoleni.
Zibi
Zibi 15.01.2022, 19:51
WielebnyAnus jesteś idio_tą
Janek
Janek 15.01.2022, 20:48
Uwierzycie drodzy państwo, że poniższe posty pochodzą wyłącznie od jednej osoby, starającej się nam wstrzyknąć za wszelką cenę prepraty modyfikacji genetycznej mrna? To systemowy lobbysta zadawający pytanie i sam sobie odpowiadający, Do prawdy dajecie się na to nabrać?
WielebnyAnus
WielebnyAnus 14.01.2022, 05:59
To skandal! Jak rząd, który twierdzi że jest Polski, może działać przeciwko Polsce? Sprzedali się putinowi! Pisowskie komuchy i złodzieje!
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 14.01.2022, 11:42
Najgorzej, gdy wypowiadają się dyletanci i ignoranci, którzy nie mają pojęcia na temat, w którym zabierają głos. Tak się składa, że kupując ropę od Saudi Aramco, Polska w tym momencie nie kupuje ropy od ruskich. To tylko jedna z wielu "ciekawostek" specjalnie dla Ciebie WielebnyAnus.

Pozostałe