Uwaga na silny wiatr. Nawet 108 km/h !

  • 16.01.2022, 10:14
  • @ admin24
Uwaga na silny wiatr. Nawet 108 km/h ! pixabay.com
Piątkowe wichury, które przeszły przez północne i wschodnie dzielnice naszego kraju, były przedsmakiem do tego, co będzie się działo nad Pomorzem w poniedziałek. Już od rana z północy na południe przemieszczał się będzie bardzo dynamiczny chłodny front. Za frontem wkroczy zimne powietrze arktyczne, ale co najbardziej niepokojące, wszystkiemu według prognoz towarzyszyć maja bardzo silne porywy wiatru. Na Kaszubach, według prognoz ma wiać od 80-100 km/h, w porywach nawet do 110 km/h.

Według wstępnych prognoz IMGW, które już ogłosiło 1 stopień zagrożenia, wiatr będzie się nasilał się już w niedzielę po południu. Około północy już na przeważającym obszarze kraju powieje do 60 km/godz., a na Pomorzu i Kaszubach 70-75 km/godz. 

źródło:IMGW

Z kolei nad ranem najmocniej będzie wiało na Pomorzu, Warmii i Mazurach i Kujawach – nad morzem do 90-100 km/godz., a lokalnie w porywach nawet 110 km/h.
Układ niżowy będzie bardzo szybko zmierzał z północy na południe. W dodatku oprócz opadów deszczu, występować będą opady gradu, krupy śnieżnej, a nawet mokrego śniegu.


Ostrzegamy więc, że pogoda w poniedziałek będzie ekstremalnie niebezpieczna. Tak silny wiatr może łamać i wyrywać drzewa z korzeniami, uszkadzać linie energetyczne, zrywać dachy z budynków i powodować inne zagrożenie dla zdrowia i życia.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe